Zeman: imigranci to groźba chorób i terroryzmu

image001
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Prezydent Czech stwierdził, że ryzyko rozprzestrzeniania chorób oraz uśpione komórki organizacji terrorystycznych to powód do obaw przed przyjmowaniem imigrantów.

Większość imigrantów przebywa w Republice Czeskiej nielegalnie, a w związku z tym, że złamali prawo, powinniśmy ich niezwłocznie odesłać, zamiast dawać im dach nad głową w naszych ośrodkach, powiedział prezydent Miloš Zeman w Radio Frekvence 1.

Zeman przypomniał, że rząd czeski zdecydował się dobrowolnie przyjąć 1500 uchodźców, co oznacza, że wszyscy imigranci nie mieszczący się w tej liczbie są w Republice Czeskiej nielegalnie. Jego zdaniem większość uchodźców przybywa do Europy z powodów ekonomicznych. „Uważam, że przeważająca większość z nich to imigranci gospodarczy” – powiedział, dowodząc, że pochodzą również z biednych krajów, które nie zostały dotknięte wojną, takich jak Erytrea, Senegal, Kosowo czy Pakistan.

Zeman stwierdził, że nie spodziewa się, żeby ci ludzie chcieli pracować w Republice Czeskiej, co oznacza, że będą żyć na zasiłku. Wyjaśnił, że istnieją trzy rodzaje ryzyka dotyczącego muzułmańskich imigrantów:

Po pierwsze, tworzenie stref wykluczonych społecznie, czyli gett, ponieważ ci ludzie nie będą w stanie się zasymilować ze względu na różnice kulturowe.

Po drugie, ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, choć nie należy tu przesadzać.

Trzeci rodzaj ryzyka to uśpione komórki wysyłane przez ISIS, które mogą rozwinąć się w organizacje terrorystyczne.

Zeman wielokrotnie powtarzał, że Unia Europejska powinna chronić swoją zewnętrzną granicę. Jeżeli ochrona ta zawiedzie, należy zatrzymać imigrantów na granicy czeskiej i odesłać ich z powrotem.

Tłum. Agaxs na podst:

http://www.praguepost.com/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook