Zamachowiec z British Airways

british-airways
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Niedoszły zamachowiec-terrorysta pracujący dla British Airways, gdzie zgłosił się na ochotnika do pracy podczas planowanego strajku załogi tego brytyjskiego przewoźnika, zeznawał w czwartek przed sądem.

30-letni Rajib Karim urodzony w Bangladeszu był informatykiem British Airways. W tym samym czasie kiedy pobierał pensję od swoich brytyjskich szefów, planował zamachy wspólnie ze swoimi innymi szefami – terrorystami z zagranicy.

Karimowi przedstawione zostały trzy zarzuty: spisku w celu przygotowania działań terrorystycznych w Wielkiej Brytanii, przygotowywania działań terrorystycznych za granicą i zbierania funduszy dla organizacji terrorystycznych.

Sąd usłyszał, że Karim przybył do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia działań terrorystycznych, a także planował swoją śmierć. w samobójczym zamachu Mimo tego, że był posiadaczem paszportu brytyjskiego i pracował dla BA, donosił swoim szefom w Bangladeszu, Pakistanie i Jemenie.

Prokurator Colin Gibbs przedstawił sądowi dokumenty sprawy, z których wynika, że Karim dzielił się informacjami na temat swojej pracy, włączając w to środki bezpieczeństwa i zadeklarował się wykorzystać planowany strajk BA, aby przyłączyć się do załogi firmy. Trzeci zarzut dotyczy zbierania funduszy i transferu pieniędzy do organizacji terrorystycznych za granicą. Wszystkie zarzucane działania miały miejsce między kwietniem 2006 a lutym 2010.

Karim pozostanie w areszcie do kolejnej rozprawy wyznaczonej na 26 marca. Trzej pozostali mężczyźni aresztowani w Slough zostali zwolnieni bez wniesienia zarzutów oskarżenia we wtorek.

Jagoda Gwizd

Na podstawie Evening Standard

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze