Zakazani w Niemczech, przenieśli się do Danii

Millatu Ibrahim organizacja zrzeszająca salfitów
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Millatu Ibrahim, organizacja silnie powiązana z Państwem Islamskim, zaczyna być coraz bardziej aktywna w Danii.

Organizacja przeniosła swoją siedzibę z Niemiec, gdzie została zdelegalizowana. Gazeta „Ekstrabladet” poinformowała, że członkowie grupy (również Duńczycy) należą do najbardziej radykalnych islamistów i czerpią inspirację z działań Państwa Islamskiego; kilku członków grupy walczyło w Syrii i Iraku.

Millatu Ibrahim zamieściła swój pierwszy duński film na YouTube w zeszłym tygodniu. Wideo nakręcone w parku Gjellerup w mieście Aarhus przedstawia mężczyznę w islamskim nakryciu i z długą brodą. Mówi on zarówno po arabsku jak i duńsku. Islamista chwali lidera IS Abu Bakra al-Baghdadiego oraz byłego przywódcę Al-Kaidy Abu Musaba al-Zarkawiego, który zginął z rąk Amerykanów w 2006 roku. Mężczyzna potępia duńską demokrację oraz duńskich muzułmanów, którzy ją wspierają. „Potępiamy tych, którzy wielbią demokrację. Potępiamy ich na wieczność”, mówi.

Duński oddział Millatu Ibrahim powstał w Vejle, a w swoich szeregach ma islamistów z Kopenhagi, Aarhus, Odense i Aalborgu.

Millatu Ibrahim organizacja zrzeszająca salfitówNico Prucha, ekspert ds. dżihadu z Austriackiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Uniwersytetu Wiedeńskiego powiedział gazecie: „Wielu zwolenników Millatu to pełnokrwiści członkowie Państwa Islamskiego, którzy walczą na Bliskim Wschodzie o kalifat. Millatu Ibrahim jest częścią europejskiej sieci islamskiej, która ma kontakty w Austrii, Niemczech, Belgii, Francji oraz Wielkiej Brytanii, więc nie jestem w ogóle zaskoczony, że teraz pokazali się w Danii”.

Millatu Ibrahim to salaficka organizacja, która została zakazana przez rząd Niemiec w czerwcu 2012 roku. Grupa była celem wielu nalotów policji w Niemczech w czerwcu 2012 roku i marcu 2013 roku. Były niemiecki raper, który występował pod pseudonimem Deso Dogg, był liderem niemieckiego oddziału tej grupy.

Emka, na podst. http://www.thelocal.dk/20140915/new-jihadist-group-established-in-denmark

Wideo Millatu Ibrahim: https://www.youtube.com/watch?v=Tg-PRlwHMY0

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook