„Zagrożenie terroryzmem jest realne”

angela-merkel
Bundeskanzlerin Angela Merkel.
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec jest realne i musimy się na nie przygotować – powiedziała niemiecka kanclerz Angela Merkel w swoim wystąpieniu w trakcie debaty Bundestagu nad ustawą budżetową na 2011 rok.

– Jest powód do obaw, ale nie do histerii – dodała szefowa rządu.

Merkel zwróciła uwagę, że w związku z zagrożeniem zaostrzono środki bezpieczeństwa wokół budynku Reichstagu, w którym odbywa się debata budżetowa. Szklaną kopułę Reichstagu zamknięto dla zwiedzających, wokół budynku ustawiono barierki. W miniony weekend media podawały, że terroryści planują zamach na siedzibę niemieckiego parlamentu. Jak podkreśliła Merkel, groźby terrorystów nie wpłyną jednak na pracę parlamentu.

– W tej dziedzinie będziemy musieli ściśle współpracować z innymi krajami. Globalizacja to nie tylko problem gospodarczy. Globalne powiązania są też ważne dla sfery bezpieczeństwa – powiedziała kanclerz.

Jak dodała, Niemcy powinny odpowiedzieć na zagrożenie ze strony międzynarodowego terroryzmu także w drodze rozwiązań ustawodawczych. Merkel wyraziła nadzieję na kompromis w spornej sprawie prewencyjnego gromadzenia danych o połączeniach telefonicznych i internetowych.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze