Zaczyna się skuteczna walka z nielegalną imigracją?

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

 Na wody libijskie, w drodze do Trypolisu, wpłynął pierwszy okręt włoskiej marynarki, który ma być częścią włoskiego wsparcia dla libijskiej straży przybrzeżnej w walce z przemytnikami nielegalnych imigrantów.

Włoskie okręty mają dawać „wsparcie logistyczne i techniczne” libijskiej straży, ale nie będą same zatrzymywać łodzi z imigrantami na libijskich wodach terytorialnych.

Włoskie wsparcie, o które prosił premier libijskiego rządu, uzgodnione w zeszłym tygodniu w Rzymie, zostało w środę zaakceptowane przez włoski parlament. Włosi od roku wspierają libijską straż przybrzeżną, organizując szkolenia i dostarczając łodzie patrolowe.

W lipcu, po raz pierwszy od bardzo długiego czasu, nastąpił znaczący spadek imigrantów wyławianych na Morzu Śródziemnym – przypłynęło ich 11 tysięcy, podczas gdy rok temu było ich 23 tysiące. Przypuszczalnie wynika to ze zwiększonej sprawności działania libijskiej straży przybrzeżnej.

Również w środę zatrzymany został przez włoską policję na wyspie Lampedusa statek należący do Jugend Rettet, jednej z organizacji wyławiających imigrantów. Policja działała na podstawie nakazu prokuratora z Sycylii, według którego statek ten, „co najmniej w dwóch przypadkach wziął na pokład imigrantów, którym towarzyszyli przemytnicy ludzi, a którym na morzu nie groziło niebezpieczeństwo”.

Jugend Rettet jest jedną z organizacji, które odmówiły podpisania zasad postępowania, jakich od organizacji pomocowych zaczął wymagać rząd włoski (pisaliśmy o tym tutaj)

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

GL na podstawie The Local

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook