Zabójstwa honorowe dzieci w Wielkiej Brytanii

Kobieta zamordowana w Wielkiej Brytanii
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Istnieją  obawy, że co najmniej tuzin dzieci stało się ofiarami honorowych  zabójstw.

Kobieta zamordowana w Wielkiej BrytaniiBrytyjska policja podejrzewa, że ponad dwanaścioro zaginionych dzieci mogło paść ofiarą „honorowych morderstw”. Śledczy zajmują się sprawami dzieci, które zostały zabrane ze szkół bez żadnego wyjaśnienia i od tego czasu, uważa się je za zaginione. Postęp w tej sprawie nastąpił po tym, jak ojciec 15-latki został skazany na dożywocie za „zabójstwo honorowe” wykonane na córce. Sprawa miała swój finał ponad 10 lat po zniknięciu nastolatki.

49-letni Mehmet dopiero w wieku lat 70 będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe. Tulay Goren została zabita w styczniu 1999 roku. Ojciec zorientował się, że ma romans z mężczyzną, który wyznaje inny odłam islamu. Nigdy nie znaleziono jej ciała. Przypuszcza się, że każdego roku dokonuje się około tuzina zabójstw honorowych w Wielkiej Brytanii. Policja pracuje nad zidentyfikowaniem ofiar o nie znanej dotąd tożsamości i skazaniem ich oprawców.

Nazir Afzal z Królewskiej Prokuratury powiedział, że istnieją obawy, że pewna liczba dzieci uznanych za zaginione znajduje się w niebezpieczeństwie. Afzal przedstawił wyniki badań, z których wynika, że co roku tysiące dzieci znika ze szkół. Część z nich zostaje z powodów wyznaniowych mordowana. Prawdopodobnie większości z nich nic poważnego nie jest, ale nie mogę tego samego powiedzieć o wszystkich – dodał.

Na podstawie Evening Standard Jagoda Gwizd

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook