Zabite „honorowo” za taniec w deszczu

taniec
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwie nastolatki zostały zamordowane w Pakistanie za to, że “zhańbiły honor rodziny” tańcząc w deszczu i nagrywając to na wideo w komórce.

taniec

Siostry Noor Basra (15) i Noor Sheza (16), ubrane w tradycyjne stroje, z zasłoniętymi włosami, biegały wokół domu w Chilas (region Gilgit) z dwójką innych dzieci i w pewnym momencie zaczęły tańczyć; jedna z nich uśmiechnęła się do kamery. Kiedy nagranie z telefonu komórkowego zaczęło krążyć w sms-ach, wywołało oburzenie w konserwatywnej miejscowości. Dziewczynki zostały zastrzelone w swoim domu, razem z obecną tam ich matką, przez pięciu zamaskowanych zabójców.

Policja bada, czy sprawcą był przyrodni brat dziewcząt, imieniem Khutore, który jakoby chciał „przywrócić honor” rodzinie. Inny ich brat wniósł oskarżenie przeciwko niemu i czterem wspólnikom, którzy prawdopodobnie się ukrywają.

W ubiegłym roku podobne zdarzenie miało miejsce w wiosce Kohistan, gdzie cztery kobiety zostały zabite przez starszyznę plemienną za to, że tańczyły i śpiewały z mężczyznami na weselu. Plemienna rada duchownych, Dżirga, skazała je na śmierć za „cudzołożenie” i splamienie honoru ich rodzin.

Komisja Praw Człowieka w Pakistanie podała, że w 2011 roku zostało tam zamordowanych ponad 900 kobiet za rzekome zhańbienie honoru rodziny. Według organizacji broniącej praw kobiet, Aurat Foundation, w Pakistanie każdego roku popełnia się około 1000 „honorowych” morderstw.

PJ, na podst.: www.dailymail.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze