„Zabiłem wielkiego szatana. Allah Akbar!”

luigi-padovese1
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Zabójstwo przewodniczącego episkopatu Turcji biskupa Luigiego Padovese, zasztyletowanego w czwartek, mogło nie być czynem szaleńca, lecz mógł się za nim kryć motyw polityczno-religijny, związany z islamskim fundamentalizmem – twierdzi agencja Asianews.

luigi-padovese1Ta związana z Watykanem agencja informacyjna przedstawiając taką hipotezę powołuje się między innymi na dotychczasowe ustalenia śledztwa oraz wyniki autopsji.

Do zabójstwa przyznał się zatrzymany natychmiast 26-letni turecki kierowca włoskiego biskupa.

Od pierwszych chwil po zbrodni policja turecka podkreśla, że był to odosobniony czyn cierpiącego na depresję mężczyzny, który nie miał żadnych wspólników. Także papież Benedykt XVI oświadczył podczas piątkowej rozmowy z dziennikarzami: – Na pewno tu nie chodzi o morderstwo polityczne, religijne.

Tymczasem agencja Asianews, powiązana z Papieskim Instytutem Dzieł Misyjnych, przytoczyła hipotezy o możliwym fundamentalistycznym wątku zbrodni, o czym mają świadczyć drastyczne szczegóły tego, jak 63-letni hierarcha został zamordowany. Ponadto agencja informuje, powołując się na świadków, że atakując biskupa jego kierowca wznosił okrzyk: – Zabiłem wielkiego szatana. Allah Akbar!

Więcej na: www.onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook