„Zabijemy tu wszystkich pedałów”

W klubie Cud
| 18 komentarzy|
image_pdfimage_print

Pięciu muzułmanów zaatakowało klub gejowski w Paryżu. Pobili bramkarzy i zaatakowali gazem pieprzowym kilku gości klubu.

Atak miał miejsce w nocy z piątku na sobotę przy wejściu do klubu Le Cud w Marais, dzielnicy Paryża w której mieszka wielu gejów. Wśród poszkodowanych jest Alexandre Marcel, wiceprezes organizacji IDAHO (International Day Against Homophobia – Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii). Marcel złożył na policji doniesienie o ataku, ale jak dotychczas nikt nie został aresztowany.

Marcel relacjonował prasie francuskiej: „O godz. 2.30 nad ranem wyszedłem na zewnątrz z moim partnerem, żeby zapalić papierosa. Nagle pojawiło się pięciu mężczyzn, sądząc po wyglądzie pochodzących z Afryki Północnej, którzy rzucili się na bramkarzy, krzycząc: ‘Na Koran, zabijemy tutaj wszystkich pedałów!’. Chciałem schronić się z powrotem w klubie. Jeden z bramkarzy, który bardzo krwawił, poprosił mnie o wezwanie policji. Któryś z napastników zobaczył, że dzwonię na policję i prysnął mi w twarz gazem pieprzowym mówiąc: ‘a to nauczka za wzywanie policji, ty cioto’. To było bardzo nieprzyjemne, na dziesięć minut zupełnie oślepłem”. Marcel dodał jeszcze, że pobitych zostało trzech bramkarzy, a kilku gości baru zaatakowano gazem pieprzowym. Po ataku dochodził do siebie przez kilka godzin, oczy i skóra nadal go pieką. „Najgorsze, że bramkarze powiedzieli mi, że nie pójdą z tym na policję, bo sprawcy i tak nie zostaną ujęci”.

W klubie Cud

Policja potwierdziła w niedzielę rano, że nie udało się jej jeszcze ująć żadnego z napastników. Louis-Georges Tin, szef organizacji IDAHO, powiedział: „Do takich napaści dochodzi w Marais częściej niż się ludziom wydaje. I zbyt rzadko donosi się o nich na policję”. Z kolei Marcel mówi, że homofobiczne tony pojawiające się w obecnej debacie nad projektem ustawy dotyczącej małżeństw osób tej samej płci prowokują takie ataki. Wezwał przywódców religijnych, w tym przewodniczącego Francuskiej Rady Muzułmanów, do potępienia ataków na homoseksualistów i do bardziej odpowiedzialnego prowadzenia swych kampanii.

Oprac. Rol, na podst.  http://www.gaystarnews.com/article/muslim-extremists-tear-gas-gay-marais-attack051112

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook