Za kradzież w raju – amputacja

Malediwy
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Na Malediwach według nowych przepisów osoba, która dopuściła się przestępstwa, w świetle prawa powinna zostać ukarana zgodnie z Koranem, czyli na przykład karą za kradzież ma być amputacja.

Członek parlamentu Imthiyaz Fahmy wyjaśnia, że chodzi tu tylko o czyny, które kodeks karny uważa za karalne, w żadnym razie nie chodzi jednak o takie, które szariat definiuje jako przestępstwa. Przepisy szariatu nie wchodzą więc do kodeksu karnego, który jednak pozostawia sędziom miejsce na interpretację prawa zgodną z szariatem. Nie można zanegować obecności szariatu w prawodawstwie, ponieważ i tak jest on podstawą wszystkich przepisów na Malediwach. Karze podlegają takie przestępstwa jak morderstwo i kradzież, ale również cudzołóstwo i picie alkoholu.

Malediwy

Parlamentarzysta Ahmed Hamza powiedział Sun Online, iż wedle nowych przepisów karą za kradzież będzie amputacja, jeśli chodzi natomiast o osoby, które zechcą porzucić islam, nie będą one podlegały karze śmierci jak to zaleca Koran. Hazard również nie został uznany za przestępstwo.

Obecnie interpretacja przepisów – mając na względzie szariat – leży w kompetencjach sędziów, jednak Fahmy uważa, że nawet to nie zapewnia obywatelom sprawiedliwości. Wiceprzewodniczący szkolącej w zakresie islamu Akademii Fiqh, szejk Iyas Abdul Latheef  poinformował lokalne media, że akademia sprzeciwia się wprowadzeniu przepisów w życie. Akademii przeszkadza między innymi brak kary śmierci za morderstwo oraz fakt, że kodeks nie nakazuje ukamieniowania za cudzołóstwo. Akademia zaproponowała wprowadzenie tych przepisów.

Tłumaczenie GB
Źródło: http://minivannews.com/politics/amputation-for-theft-added-to-draft-penal-code-55388

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze