Z meczetu East London do pracy w ratuszu

Allegra Mostyn-Owen z mężem
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Burmistrz Londynu Boris Johnson zaproponował byłej żonie, Allegrze Mostyn-Owen, wejście w skład personelu zaangażowanego w pracę na rzecz muzułmanów.

Allegra Mostyn-Owen z mężem

 

 

Propozycja pojawiła się kilka godzin po tym, jak Johnson wygrał drugą kadencję jako burmistrz a Mostyn-Owen skontaktowała się z nim by pogratulować zwycięstwa. „Chciałam mu powiedzieć, ze nawet mój mąż, który jest Pakistańczykiem, na niego głosował”, powiedziała Allegra w wywiadzie. „Borys zatelefonował dzień po wygranych wyborach i zapytał, czy chciałabym wejść w skład tej grupy. Dałam mu listę swoich propozycji. Problemy muzułmańskich kobiet dotyczą zwykle izolacji. (…) Wysoki poziom izolacji prowadzi do problemów natury psychicznej. Opcja politycznie poprawna traktuje je jako kwestie kulturowe, podczas gdy zwykle chodzi o zwyczajną depresję. Muzułmańskie kobiety potrzebują większego wsparcia, ponieważ go nie posiadają.”

Mostyn-Owen twierdzi, że posiada mnóstwo znajomości wśród Arabów i Pakistańczyków i z niecierpliwością czeka, by zabrać się do pracy. Poznała Johnsona na uniwersytecie oxfordzkim i pobrali się w 1987, biorąc udział w nieudanej uroczystości, na którą Johnson zapomniał garnituru, a godzinę po jej zakończeniu zgubił obrączkę. Para rozwiodła się w 1993. Mostyn-Owen od tamtego czasu pracuje w meczecie East London (znanym z licznych wystąpień tzw. kaznodziei nienawiści 

– red.), gdzie uczy sztuki młodych muzułmanów. W 2009 wyszła za muzułmanina o imieniu Majid, młodszego od niej o 22 lata.

Tłumaczenie: ND
Żródło: http://www.thisislondon.co.uk/news/londoners-diary/boris-puts-ex-on-a-task-force-for-muslims-7793552.html

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook