Z Guantanamo do Hiszpanii

Satyra na Guantanamo
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Hiszpania poinformowała, że przyjmie pięciu, a nie dwóch – jak informowała w zeszłym miesiącu – byłych więźniów z amerykańskiego więzienia w Guantanamo na Kubie.

Satyra na Guantanamo
Satyra na Guantanamo

Jak powiedział dziennikarzom szef hiszpańskiej dyplomacji Miguel Angel Moratinos, byli więźniowie nie będą stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju.

Narodowość więźniów zostanie podana dopiero po ich przyjeździe do Hiszpanii. Poprzednio podawano, że Hiszpania zgodziła się przyjąć jednego Jemeńczyka i jednego Palestyńczyka.

Inne europejskie kraje, które zgodziły się przyjąć byłych więźniów z Guantanamo to Francja, Węgry, Irlandia, Włochy i Portugalia. Większość zgadza się na jedną-dwie, co najwyżej trzy osoby.

W bazie sił morskich USA w Guantanamo na Kubie od 2002 roku przetrzymywani są ludzie podejrzewani, po zamachach z 11 września 2001 roku, o terroryzm. Obecnie przebywa tam około 190 więźniów.

Jak postępować w więzieniu? Z podręcznika zagrywek al-Kaidy

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze