YouTube cenzuruje nagranie ujawniające antysemityzm

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Klip MEMRI TV zamieszczony na kanale YouTube z tłumaczeniem wystąpienia jordańskiego komentatora politycznego, Sufjana Tala, który nazwał Holocaust “największym kłamstwem w nowożytnej historii”, został ocenzurowany przez YouTube za “mowę nienawiści”.

YouTube zablokowała reklamy, komentarze, polubienia i sugerowane wideo dla tego klipu i opatrzyła go ostrzeżeniem: “Treść, która następuje, została zidentyfikowana przez społeczność YouTube jako niewłaściwa lub obraźliwa dla niektórych widzów”.

To wideo MEMRI TV jest częścią Tom Lantos Archives, które tłumaczy i ujawnia antysemityzm w świecie arabskim i muzułmańskim, oraz informuje o przeciwdziałaniu antysemityzmowi, włącznie z polityką, strategiami i inicjatywami ustawodawczymi. Przez ograniczenie dystrybucji tego wideo, YouTube przeszkadza w ujawnianiu antysemityzmu i ogranicza walkę z nim.

Oto fragmenty wypowiedzi Sufjana Tala: 

„Te machiny medialne są tak ustawiane, żeby obracały fakty do góry nogami, by kłamały całemu światu i sprawiły, że uwierzy w żydowsko-syjonistyczne mity. Weźmy, na przykład, opowieść o Holocauście. Teraz, kiedy wielu naukowców na świecie dowiodło, że Holocaust jest największym kłamstwem w nowożytnej historii. (…) Według tego kłamstwa sześć milionów Żydów zostało zabitych w komorach gazowych. Badacze dowiedli, że to kłamstwo jest nielogiczne według statystyk samych Żydów – przed, po i podczas Holocaustu… Jeśli postanowimy zaakceptować te statystyki, to każda żydowska kobieta musiałaby rodzić trzy razy do roku, według niektórych badań. Niemniej syjonistom udało się zdobyć hegemonię w mediach w Europie – w Niemczech, Francji, Anglii – i uchwalili prawa, które karzą każdego, kto wątpi lub zaprzecza Holocaustowi, nawet jeśli jest to [Arnold] Toynbee lub inny historyk jego miary”.

————————-

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Middle East Media Research Institute (MEMRI) bada Bliski Wschód poprzez media tego regionu. MEMRI zamyka przepaść językową, jaka istnieje między Zachodem a Bliskim Wschodem, dostarczając szybkich tłumaczeń z mediów arabskich, perskich, tureckich, urdu-pasztu, jak również oryginalnych analiz trendów politycznych, ideologicznych, intelektualnych, społecznych, kulturowych i religijnych na Bliskim Wschodzie. Instytut, założony w lutym 1998 roku, żeby dostarczać informacji debacie na temat polityki USA wobec Bliskiego Wschodu, jest niezależną, bezstronną organizacją non profit. Siedziba główna MEMRI mieści się w Waszyngtonie, oddziały zaś w Londynie, Tokio, Rzymie, Bagdadzie, Szanghaju i Jerozolimie. Badania MEMRI są tłumaczone na angielski, hebrajski, francuski, hiszpański, japoński i polski.

MEMRI
media@memri.org
202-955-9070
www.memri.org

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook