Wzywał do zabicia premiera. Dostał pięć lat

gordon_brown
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjski sąd skazał na pięć lat więzienia mężczyznę, który nawoływał do zabójstwa byłych premierów Wielkiej Brytanii: Tony’ego Blaira i Gordona Browna. 24-letni Ishaq Kanmi na stronach internetowych islamskich ekstremistów napisał, że dawni szefowie rządów powinni stać się celami „męczenników”.

Ishaq Kanmi żądał, by brytyjskie wojska opuściły Irak i Afganistan. Domagał się też, by muzułmańscy więźniowie z londyńskiego zakładu karnego Belmarsh wyszli na wolność.

Jego wiadomość, nadana z komputera w bibliotece publicznej w Blackburn (na północnym wschodzie Anglii), podpisana była przez „Umara Rabi”, przedstawiającego się jako szef Al-Kaidy w Wielkiej Brytanii.

Według sądu Kamni nie miał żadnych związków z Al-Kaidą, a brytyjska gałąź tej organizacji terrorystycznej nie istnieje i jest jedynie wymysłem.

Mężczyzna został uznany winnym fabrykowania informacji związanych z terroryzmem, zachęcania do udzielania wsparcia Al-Kaidzie i nazywania się członkiem tej siatki.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze