Wzorowy uchodźca rzucił się z nożem na szefową

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Syryjski uchodźca, zatrudniony jako fryzjer w jednym z zakładów w miejscowości Herzberg rzucił się z nożem na swoją chlebodawczynię.

Mieszkańcy są w szoku, bo mężczyzna jeszcze niedawno był przedstawiany jako wzorcowy przykład integracji.

Kiedy Mohammad Hussain Rashwani (39) pochodzący z Damaszku fryzjer zatrudniał się przed niespełna rokiem w salonie Ilony F. miejscowy urząd pracy nagłaśniał ten fakt specjalna kampanią. Przypadek Syryjczyka nagłaśniały szeroko media jako historię sukcesu, co w przypadku wielu innych uchodźców z Syrii nie zdarza się wcale często. Szefowa lokalnego urzędu pracy Eike Belle przyznała, że nie są to pracownicy szczególnie pożądani na tamtejszym rynku i z grupy podległych jej ponad 400 syryjskich przybyszy szanse na zatrudnienie ma mniej niż 5 %.

Z tym większym entuzjazmem fetowano zawodowy sukces Rashwaniego, który właśnie planował ściągnąć do Niemiec żonę i dwójkę dzieci.

Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna targnął się na życie swojej pracodawczyni, która jeszcze niedawno chwaliła go udzielając wywiadu miejscowej gazecie. „Mohammed jest wprawdzie bardzo dumnym człowiekiem, ale przy tym uprzejmym i rozsądnym. Chętnie pomaga nawet przy sprzątaniu” – mówiła Ilona F.

Z informacji pochodzących z prokuratury w Brandenburgii wiadomo, że do tragicznego wydarzenia doszło w minioną środę późnym popołudniem na terenie zakładu fryzjerskiego. Syryjczyk miał rzucić się z nożem na Ilonę F. i ugodzić ją w szyję. Tylko dzięki przytomnej reakcji innego Syryjczyka obecnego w tym momencie w salonie udało się zapobiec tragedii. Ciężko ranna 64 letnia kobieta trafiła do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Syryjczyk przebywa w areszcie pod zarzutem usiłowania morderstwa.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook