Wypieki w kształcie półksiężyca sprzeczne z islamem

Rogal sprzeczny z islamem
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dżihadyści walczący przeciwko siłom rządowym w Syrii potępili croissanty jako „haram”, zakazane przez islamskie prawo.

Komitet szariacki w części Aleppo kontrolowanej przez rebeliantów wydał fatwę potępiającą croissanty, ponieważ mają one „kolonialny wydźwięk”. Według fatwy, croissant, który ma kształt półksiężyca, jest symbolem zwycięstwa Europy nad muzułmanami i dlatego jego wypiekanie i spożywanie ma być zakazane.

Jak pisze gazeta “Asharq al-Awsat”, tego rodzaju fatwy są nieznane mieszkańcom miasta, przywykłym dotąd do umiarkowanej wersji islamu.

Inny dekret komitetu szariackiego mówi, że muzułmankom noszącym makijaż albo obcisłe ubranie nie wolno pokazywać się na ulicy. Wyznaczono również karę roku więzienia za nieprzestrzeganie postu podczas ramadanu.

Rogal sprzeczny z islamemSamir Nashar z opozycyjnej wobec reżimu Assada „umiarkowanej” Narodowej Koalicji Syryjskiej zaapelował do wojsk rebelianckiej Free Syrian Army, żeby zjednoczyły siły dla powstrzymania ekspansji komitetów szariackich. Powiedział on, że istnieją ruchy obywatelskie, które stawiają opór wobec ekstremistycznych tendencji wśród przeciwników rządu.

 

PJ na podst.: http://english.alarabiya.net/en/variety/2013/07/30/Aleppo-rebel-religious-committee-forbids-colonial-croissants.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze