Wyłowione z sieci: sułtan Erdogan rozdaje karty

Al-Azhar
Al-Azhar
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Turcja grozi Unii Europejskiej, że nie dotrzyma umowy, której celem było powstrzymanie fali imigrantów. Ankara mówi niemal wprost: albo dacie nam wizy, albo wysyłamy do was kolejnych uchodźców.

Ciekawe, co na to Angela Merkel, ikona skutecznej dyplomacji i twardej Realpolitik?
http://wpolityce.pl/

Premier Turcji jednocześnie upomina się o pieniądze. Narzeka, że jeszcze unijna kasa nie zasiliła kont nad Bosforem.
http://wiadomosci.wp.pl/

Grecy przesiedlają uchodźców spod granicy z Macedonią. Posunięcie to ma uderzyć w mafię, czerpiącą zyski z przemytu ludzi.
https://www.wprost.pl/

Prezydent Czech apeluje do władz unijnych o zamknięcie granic. Cóż jak się raz drzwi otworzyło, uruchomiło się propagandę „humanitarną”, to teraz nie łatwo powiedzieć ludziom: „przepraszamy, mieliśmy złudzenia”.
http://wiadomosci.dziennik.pl/

Napływ imigrantów do Europy rozbudza coraz bardziej radykalne nastroje w społeczeństwie. W Frankfurcie nad Odrą grupa mężczyzn pobiła czterech imigrantów. Do tego czynu podjudzali ich przechodnie. Czy to początek nowej fali przemocy?
http://fakty.interia.pl/

Tymczasem w Hamburgu młodzi muzułmanie zażądali od władz szkoły zorganizowania sali modlitw. Zamiast quasi-meczetu dostali pokój ciszy. Okazało się jednak, że nie o kontemplację tutaj idzie, a o islamizację.
http://wiadomosci.onet.pl/

Spięcie dyplomatyczne na linii Wiedeń-Budapeszt. Austriacki kanclerz krytykuje Węgrów za twardy kurs antyimigrancki. Węgrzy odpowiadają zarzutem – hipokryzji i bezradności wobec kryzysu związanego z uchodźcami.
http://fakty.interia.pl/

Państwo Islamskie zaatakowało siły rosyjskie. Straty dość dotkliwe 4 samoloty i 20 ciężarówek.
https://www.wprost.pl/

Były premier Wielkiej Brytanii oświadczył, że walka z IS powinna rozegrać się na lądzie. Inaczej tej wojny świat Zachodu nie wygra. Czasem wypada zgodzić się z Blairem.
http://wpolityce.pl/

Z radykałami ma kłopot nie tylko Rosja, ale także Holandia. Jej parlamentarzyści chcą odbierać obywatelstwo dżihadystom. Ciekawe czy rozwiązanie to wytrzyma test „europejskich wartości”. Lewica już krytykuje ten pomysł. Zapewne ma lepsze – udawać, że problem nie istnieje.
http://www.rp.pl/

A poza tym warto pamiętać, że islam nie ma nic wspólnego z terroryzmem, bo tak mówi imam Al-Azhar.
http://www.rp.pl/

Ciekawe, czy nie pamięta już oświadczenia własnej uczelni, że Państwo Islamskie to terroryści, ale nie heretycy. „Babci drukuje się osobną gazetkę”?
http://www2.memri.org/

Sporządził Piotr Ślusarczyk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook