„Wychwalał dżihad i planował ataki” – Marokańczyk wydalony z Włoch

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zgodnie z rozporządzeniem podpisanym przez ministra spraw wewnętrznych Marco Minnitiego dokonano wydalenia marokańskiego obywatela mieszkającego w Mediolanie.

Mężczyzna (37) umieścił na portalu społecznościowym treści wychwalające dżihad i wyraził chęć wyjechania na Bliski Wschód, by wstąpić w szeregi Państwa Islamskiego.

Funkcjonariusze policji DIGOS (Divisione Investigazioni Generali e Operazioni Speciali – jednostka specjalna włoskiej policji) prowadzący dochodzenie odkryli ponadto, że rozważał zorganizowanie we Włoszech ataku nożem, jeśli nie udałoby mu się dojechać na Bliski Wschód – w ramach odwetu za nieprzedłużenie pozwolenia na pobyt.

Policja DIGOS obserwowała Marokańczyka go od miesięcy; podczas przeszukania jego kwatery znaleziono karton z narysowaną trumną otoczoną nazwami różnych krajów zachodnich (wśród nich Włoch) i Iranu. „Jeśli Bóg tak chce, będzie to wasza trumna” – takie słowa widniały pod obrazkiem.

37-latek został przetransportowany samolotem z Mediolanu do Casablanki. Jest to 97 wydalenie w 2017 roku z Włoch, poprzez odstawienie do kraju pochodzenia. (kb)

Źródło:www.unionesarda.it

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook