Wybory w Iranie zgodne z islamem

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

To nieprawda, że stanowisko profesora Daneckiego w sprawie braku możliwości fałszowania wyborów w Iranie  jest odosobnione. Podobne zdanie posiada Irańska Rada Strażników, która ogłosiła w piątek, że nie było nieprawidłowości. Rozumiemy, że czuwanie nad zgodnością decyzji parlamentu z zasadami islamu do zdaniem profesora demokracja?

W czasie wyborów prezydenckich z 12 czerwca nie miały miejsca żadne nieprawidłowości wyborcze – ogłosiła w piątek Irańska Rada Strażników. Wyboru, po których na ulicach Teheranu doszło do zamieszek, są więc zgodne z zasadami islamu.

Oświadczenie rzecznika Rady – w skład której wchodzi 12 teologów i prawników, mających czuwać nad zgodnością decyzji parlamentu z zasadami islamu – przekazała w piątek rano oficjalna irańska agencja IRNA.

Możemy z całą pewnością stwierdzić, iż w toku elekcji nie doszło do przypadków złamania prawa (…), a ostatnie wybory były najbardziej uczciwe z dotychczasowych – oświadczył rzecznik Rady Abbasali Kadchodaj.

Więcej czytaj na TVN24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze