„Wyborcza” nie chce wywiadu z Hege Storhaug ?

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Piotr Ibrahim Kalwas poinformował na Facebooku, że redakcja „Gazety Wyborczej” milczy w odpowiedzi na jego wywiad przeprowadzony z Hege Storhaug, autorką książki „Islam. 11 plaga”.

Wywiad, w którym lewicowa pisarka i aktywistka z Norwegii krytycznie wypowiada się o islamie, został zrobiony za wcześniejszą wiedzą redakcji. Także Kalwas, pisarz i dziennikarz, dał się już poznać z krytycznego stosunku do społeczności muzułmańskiej, mimo że sam jest muzułmaninem.

Kalwas pisze: „Zrobiłem bardzo duży wywiad z Hege Storhaug dla bardzo dużego medium, no, największego w Bolandzie. Na ich życzenie, chociaż po małej walce :) Wysłałem. Prawie dwa tygodnie czekam na odpowiedź od Redakcji. Kołaczę do e-drzwi, wysyłając proszące maile, nikt mi nie odpowiada… Zero”.

Wyborcza milczy i nie podaje powodów, ale mijają już 3 tygodnie od wizyty Hege w Polsce. Podobne sytuacje w Skandynawii wobec krytyki islamu, także ze środowisk muzułmańskich, opisywał już Bruce Bawer w książce „Kiedy Zachód spał”. Tam też środowiska lewicowe nie akceptowały muzułmanów krytycznie podchodzących do swojej religii i wspólnoty tzw. mniejszości wewnątrz mniejszości.

Tylko czy my nie możemy uczyć się na błędach?

Jan Wójcik

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook