Wraz z uchodźcami przybędą do Europy terroryści?

image001
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Według informacji syryjskiego wywiadu, ISIS planuje przemycić do Europy cztery tysiące swoich członków, ukrytych wśród imigrantów. Czy służby specjalne są w stanie zidentyfikować wszystkich dżihadystów, którzy mogą przybyć z uchodźcami?

image001

– Jest to niezwykle trudne. Szanse daje tylko pełna współpraca służb – mówi WP Marek Dukaczewski, były szef WSI. Zdaniem ekspertów nie ma jednak powodów do obaw związanych z terroryzmem. – Ryzyko istnieje, ale nie jest ono na tyle wysokie, aby usprawiedliwiało drastyczne zachowania wobec samych imigrantów – uważa dr Marek Madej, ekspert ds. bezpieczeństwa UW.

Jak informuje brytyjski dziennik „Daily Express” powołując się na dane wywiadowcze, ISIS zapowiada przetransportowanie swoich bojowników na Stary Kontynent do końca roku.

To nie pierwsza tego typu deklaracja złożona przez Państwo Islamskie. W lutym dżihadyści oświadczyli, że wkrótce wyślą na łodziach do Europy 500 tys. nielegalnych imigrantów wśród, których ukryją terrorystów. Informacja ujrzała światło dzienne, bo rozmowy bojowników ISIS przechwycił włoski kontrwywiad. Czy groźby Państwa Islamskiego należy traktować poważnie?

Autor: Michał Fabisiak

Dalszy ciąg: http://wiadomosci.wp.pl/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze