Wracający z dżihadu w Syrii będą aresztowani

Dżihadziści w Syri
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Komendant policji z regionu Manchesteru, Peter Fahy, poinformował, że osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z Syrii będą aresztowane na granicy.

Fahy, który jest zarazem przewodniczącym Association of Chief Police Officers (Stowarzyszenia Dowódców Policji), powiedział, że w kraju panuje niepokój z powodu Brytyjczyków, którzy wybrali się na dżihad do Syrii i mogą wrócić ze świeżo nabytą „biegłością w sztuce“ [terroryzmu].

Tylko w styczniu br. aresztowano 16 osób podejrzanych o zamiary terrorystyczne po powrocie z Syrii. Dla porównania, przez cały rok 2013 zatrzymano tylko 24 takie osoby.

“Syria to niesamowicie niebezpieczny kraj i zostaniecie aresztowani, gdy tylko pojawicie się na brytyjskiej granicy”, zwrócił się Fahy do potencjalnych chętnych do powrotu dżihadystów. „Zatrzymaliśmy już sporo osób, które miały bardzo jasne wyobrażenie o tym, co zamierzają uczynić. Jeżeli ktoś angażuje się w terroryzm, planuje zamachy albo zbiera pieniądze dla terrorystów, to łamie prawo”, dodał.

Dżihadziści w SyriOstatnio Scotland Yard poinformował o aresztowaniu dwóch kobiet podejrzanych o organizowanie finansów na działania terrorystów w Syrii. Zatrzymano także dwóch mężczyzn, których oskarżono o wyjazd do obozu treningowego terrorystów w rozdartej wojną Syrii.

PJ, na podst. http://www.examiner.com/article/british-cops-set-to-arrest-anyone-returning-from-syria

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook