Wracający z dżihadu w Syrii będą aresztowani

Dżihadziści w Syri
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Komendant policji z regionu Manchesteru, Peter Fahy, poinformował, że osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z Syrii będą aresztowane na granicy.

Fahy, który jest zarazem przewodniczącym Association of Chief Police Officers (Stowarzyszenia Dowódców Policji), powiedział, że w kraju panuje niepokój z powodu Brytyjczyków, którzy wybrali się na dżihad do Syrii i mogą wrócić ze świeżo nabytą „biegłością w sztuce“ [terroryzmu].

Tylko w styczniu br. aresztowano 16 osób podejrzanych o zamiary terrorystyczne po powrocie z Syrii. Dla porównania, przez cały rok 2013 zatrzymano tylko 24 takie osoby.

“Syria to niesamowicie niebezpieczny kraj i zostaniecie aresztowani, gdy tylko pojawicie się na brytyjskiej granicy”, zwrócił się Fahy do potencjalnych chętnych do powrotu dżihadystów. „Zatrzymaliśmy już sporo osób, które miały bardzo jasne wyobrażenie o tym, co zamierzają uczynić. Jeżeli ktoś angażuje się w terroryzm, planuje zamachy albo zbiera pieniądze dla terrorystów, to łamie prawo”, dodał.

Dżihadziści w SyriOstatnio Scotland Yard poinformował o aresztowaniu dwóch kobiet podejrzanych o organizowanie finansów na działania terrorystów w Syrii. Zatrzymano także dwóch mężczyzn, których oskarżono o wyjazd do obozu treningowego terrorystów w rozdartej wojną Syrii.

PJ, na podst. http://www.examiner.com/article/british-cops-set-to-arrest-anyone-returning-from-syria

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze