Wpływowi duchowni żądają. „On musi ustąpić”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Ponad 100 wpływowych duchownych i plemiennych przywódców we wspólnym oświadczeniu wezwało do ustąpienia prezydenta Jemenu, Alego Abd Allaha Salaha, żądając wyborów przed upływem 60 dni.

„Prezydent Salah nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków. Musi ustąpić” – głosi oświadczenie.

Jednym z jego sygnatariuszy jest Szejk Abdul Madżid al-Zindani, duchowy przywódca opozycyjnej partii islamskich fundamentalistów Islah oraz – jak pisze agencja AP – najbardziej wpływowy duchowny Jemenu.

Wśród osób, które odwróciły się od Salaha, są najwyżsi przywódcy wojskowi, potężni przywódcy plemienni oraz członkowie rządzącej partii prezydenta. Wielu z nich przyłączyło się do opozycji w proteście przeciwko śmierci antyrządowych demonstrantów z rąk jemeńskich służb bezpieczeństwa.

69-letni Salah jest leczony w Rijadzie wraz z kilkoma przedstawicielami rządu, rannymi 3 czerwca w ataku rakietowym na meczet znajdujący się na terenie kompleksu prezydenckiego w jemeńskiej stolicy, Sanie. Kilka dni temu państwowa agencja Saba podała, że Salah czuje się dobrze i stan jego zdrowia stale się poprawia.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze