Włoska szkoła likwiduje Boże Narodzenie

muzulmanskie-kobiety-z-dzieckiem
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Dopiero co w jednej z włoskich szkół zdjęto krzyż, bo naruszał zasadę tolerancji, a inne szkoły idą już o krok dalej. W Cremonie na północy kraju obchody Bożego Narodzenia zastąpiono ceremonią wymyślonego, by – jak to ujęto – nie urazić wrażliwości uczniów.
muzulmanskie-kobiety-z-dzieckiem
Właśnie wieloetniczny charakter szkoły, do której chodzą dzieci imigrantów z różnych krajów, stał się powodem decyzji podjętej przez jednego z nauczycieli. Jego zdaniem nie należy wykluczać nikogo z obchodów i dlatego należało stworzyć święto do zaakceptowania dla wszystkich łącząc różne tradycje.

Rezygnacja z Bożego Narodzenia wywołała protesty niektórych rodziców, rządzącej w mieście prawicowej Ligi Północnej, a także gorącą dyskusję wśród polityków w Rzymie.

Deputowana koalicyjnej partii Lud Wolności Isabella Bertolini domaga się interwencji ministerstwa oświaty. Wielokulturowe delirium, które zdaje się ogarniać nasz kraj – oświadczyła – przynosi coraz bardziej gorzkie niespodzianki. Źle rozumiane pojęcie tolerancji wobec cudzoziemców prowadzi w rzeczywistości do obalenia naszych symboli religijnych i naszych tradycji – dodała Bertolini.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook