Włosi coraz bardziej antyimigranccy

image001
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Ośrodek w Mineo

Nastroje antyimigranckie we Włoszech podsyciło zabójstwo starszej pary w ich domu na Sycylii, popełnione prawdopodobnie przez Afrykanina ubiegającego się o azyl.

Mamadou Kamara, 18-latek z Wybrzeża Kości Słoniowej, miał poderżnąć gardło Vincenzo Solano (68), a następnie zaatakował jego hiszpańską żonę, Mercedes Ibanez (70). W czasie tego brutalnego napadu pani Ibanez spadła z balkonu na drugim piętrze i zabiła się.

Kamara jest jednym z tysięcy imigrantów i uchodźców mieszkających w ogromnym ośrodku w pobliskim Mineo, w południowo-wschodniej Sycylii. Są oni tam umieszczani po przypłynięciu z Libii i czekają, czasami przez kilka miesięcy, na weryfikację wniosku o azyl. Imigranci mogą swobodnie wchodzić i wychodzić z obiektu, byłej amerykańskiej bazy wojskowej, gdzie kwitnie prostytucja, związki ze zorganizowaną przestępczością i handel nielegalnymi towarami.

Kamara został aresztowany, kiedy policja przeszukała jego torbę w niedzielę, gdy wracał do ośrodka dla imigrantów. Wewnątrz znaleziono pokryte krwią telefon komórkowy, laptop, kamerę wideo i parę spodni, należące być może do Solano. Afrykanin twierdził, że „znalazł” te przedmioty, ale został aresztowany i wkrótce mają mu zostać przedstawione dwa zarzuty o morderstwo. (…) Policja uważa, że inni imigranci mogli wziąć udział we włamaniu.

Sebastian Maccarrone, dyrektor ośrodka dla imigrantów w Mineo, powiedział: „Jeśli to był on, to jest to podwójna tragedia – dla osób, które zginęły i dla integracji. Wszyscy jesteśmy zszokowani. Rozmawiałem z wieloma imigrantami i wszyscy chcą odciąć się od tego, co się stało. To wydarzenie, to jak dziesięć kroków do tyłu po każdym małym kroku naprzód, które zrobiliśmy w zakresie integracji”.

Cierpliwość wielu Włochów się kończy. Niektóre z 20 włoskich regionów odmawiają przyjęcia większej liczby imigrantów, a partie centroprawicowe oskarżają rząd centrolewicowy premiera Matteo Renziego o utratę kontroli nad granicami kraju.

„Włosi obawiają się o swoje życie we własnych domach,” powiedział Gianluca Buonanno, eurodeputowany z antyimigranckiej Ligi Północnej. Giorgia Meloni, inna działaczka centroprawicowa i bliska sojuszniczka Silvio Berlusconiego powiedziała: „Sprawcą morderstwa tych dwóch niewinnych osób jest państwo włoskie, które jest odpowiedzialne za to, że nadal działa ośrodek, … o którym mówiliśmy, że powinien zostać zamknięty”.

Agaxs na podst.:

http://www.telegraph.co.uk/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook