Włochy za ochroną mniejszości religijnych w Pakistanie

Powódż w Pakistanie
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rzym, 13 września (AKI) – Włochy zaprezentują projekt uchwały przed ONZ, mający na celu ochronę pakistańskich mniejszości religijnych, powiedział w poniedziałek  Rzymie włoski minister spraw zagranicznych. Wydał on powyższe oświadczenie zaraz po spotkaniu z Shahbazem Bhatti, pakistańskim ministrem praw mniejszości, który jest katolikiem.

Powódż w Pakistanie
Powódż w Pakistanie

„Temat mniejszości religijnych jest niesłychanie ważny” – rzekł. „Nie możemy zapominać, że w Pakistanie w przeciągu ostatnich miesięcy miały miejsce mordy chrześcijan, które wstrząsnęły Europejczykami, włącznie z Włochami.

Dwóch ludzi, w tym policjant, było rannych w niedzielnym wybuchu w chrześcijańskim kościele nieopodal Mardan, w północno-zachodniej prowincji Khyber Pakhtunkh – donosi Dawn News.

Sekciarskie ataki celowały głównie w Pakistańską mniejszość muzułmańską Shia. W tym miesiącu ponad 70 osób zostało zabitych w ataku zamachowca-samobójcy w zachodnim mieście Quetta na zgromadzeniu Shia.

Z 95% Pakistańczyków będących muzułmanami, 75% jest sunnitami a 20% Shia.

Frattini powiedział też, że wybierze się do Pakistańskiej stolicy – Islamabadu w przyszłym miesiącu, aby rozmawiać o liczonej w milionach euro pomocy, której Włochy obiecały udzielić południowoazjatyckiemu krajowi po śmiercionośnej powodzi.

Frattini oświadczył 9 września, że Włochy udzielą zdewastowanemu powodziami Pakistanowi 80 milionów euro pomocy. Z tego 20 milionów będzie w formie pożyczki zapomogowej, 10 milionów jako bezpośrednia, doraźna pomoc, a 50 milionów w kredytach.

Pakistan boryka się z organizacją pomocy ratunkowej i jednoczesną koniecznością walki z zabójczymi rebeliantami –  talibami oraz al-Kaidą.

Około 1800 osób zmarło w Pakistanie w wyniku niedawnych powodzi, które wedle doniesień dotknęły około 21 milionów ludzi.

Rząd kraju jest częstym obiektem krytyki ze względu na zarzuty korupcji, która znacznie utrudnia pomoc. (ms)


Żródło: adnkronos.com

tłm: JMW

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook