Włochy też zakażą burki

burka
| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Komisja parlamentarna przygotowała szkic ustawy zakazujący zakrywania twarzy w miejscach publicznych we Włoszech.

Po Francji, a potem Belgii, Włochy staną się prawdopodobnie trzecim krajem, gdzie w przestrzeni publicznej nie będzie można nosić nikabu ani burki. Planowanej ustawie sprzeciwia się opozycyjna Partia Demokratyczna. Kto złamie przepisy zostanie ukarany grzywną, a osoby zmuszające kobiety do noszenia zasłon grzywną w wysokości 30 tysięcy euro i do roku więzienia.

Ustawa  ma zostać poddana pod głosowanie we wrześniu. Zakaz nie dotyczy tylko islamskich ubiorów, ale także kasków motocyklowych czy innych zakryć pochodzenia etnicznego. Ale nikt nie ma wątpliwości jaki jest cel pomysłodawcy ustawy i jej sponsora, Suoad Sbai. To włoska parlamentarzystka pochodząca z Maroka, która głośno walczy o integrację mniejszości muzułmańskiej ze społeczeństwem, a przeciwko barbarzyńskim tradycjom.

„We Francji, Belgii a nawet w muzułmańskim Azerbejdżanie, to prawo stało się rzeczywistością bez protestów ze strony arabek czy muzułmanek, co pokazuje jak bardzo jest ono oczekiwane”, twierdzi Sbai.(p)

JW. Na podst. AFP

http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5hHRDfHrrESOAUmru-DTHPI2dDvNQ?docId=CNG.b5d6f26d26cde586fa7a9380cfa7a523.191

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook