Wilders: zakażę noszenia chust

burka-okulary
| 31 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zakaz noszenia islamskich chust stanie się głównym punktem negocjacji koalicyjnych partii PVV Wildersa po wyborach miejskich w Almere i w Hadze.

burka-okularyW wywiadzie dla telewizji RTL Wilders powiedział, że będzie to kluczowa kwestia w tych dwóch miastach, w których jego partia 3 marca startuje do wyborów. Zakaz dotyczył będzie wszystkich urzędów miejskich oraz innych instytucji i klubów, które dostają chociaż centa z publicznych pieniędzy, powiedział. Według sondaży partia Wildersa będzie największą partią w Almere i drugą co do wielkości partią w Hadze. Większość partii wykluczyła możliwość tworzenia z nim koalicji, nie zrobili tego jedynie Chrześcijańscy Demokraci i Prawicowi Liberałowie.

Pomysł tego zakazu Wilders przedstawił po raz pierwszy na wiecu w Almere, na który wkroczył w akompaniamencie utworu Eye of the Tiger z filmu Rocky. Almere musi stać się najbezpieczniejszym miastem w Holandii, dodał. Skończą się dofinansowania dla tureckich makram i arabskich zakładzików malowania palców. Nie tylko Holandia, lecz cała Europa będzie brać przykład z Almere. Zakaz nie będzie dotyczył chrześcijańskich krzyży, ani żydowskich jarmułek, ponieważ są to symbole holenderskiej kultury. Tłum nagrodził przemowienie owacją na stojąco.

Opr GeKo

Na podst http://www.dutchnews.nl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze