Wikileaks rzuca podejrzenie na brudne interesy zięcia Erdogana z Państwem Islamskim

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Berat Albayrak, jedna z najpotężniejszych osób w Turcji, mąż najstarszej córki prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, Ersy, jest w poważnych kłopotach z powodu maili zarzucających mu interesy z terrorystami Państwa Islamskiego.

Wikileaks ujawniło w tym tygodniu ponad 57 tysięcy prywatnych emaili ministra energii i zasobów mineralnych Albayraka. Wynika z nich wprost, że pomiędzy kwietniem 2000 a wrześniem 2016 był w ciągłym kontakcie z firmą Powertrans, która przemycała ropę naftową z Autonomicznego Regionu Kurdystanu omijając rząd iracki. Kiedy jednak tereny roponośne przejęło ISIS, Powertrans szybko zaadaptowało się do zmieniających się warunków i zaczęło współpracę z nowym reżimem sprawującym kontrolę na ropą naftową, twierdzi turecki dziennik opozycyjny „Cumhuriyet”.

Czy zięć prezydenta Turcji negocjował z terrorystami kontrakty naftowe? Tego nie wiadomo, jednak z maili wynika, że miał informację przynajmniej o personalnych decyzjach koncernu, a opozycyjny magazyn internetowy „Diken” oskarża go o bycie ukrytym szefem koncernu. (j)

źródło: Focus

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook