Wieprzowina nie poleci australijskim samolotem

Linie lotnicze
| 41 komentarzy|
image_pdfimage_print

Australijskie linie lotnicze Qantas wycofały wieprzowinę ze swego menu podczas lotów do Europy. Stało się to po podjęciu współpracy z liniami Emirates ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ponieważ wieprzowina jest uważana w islamie za nieczystą, dań ją zawierających nie będzie można zjeść na pokładzie samolotów mających międzylądowanie w Dubaju. Poza tym, również w zgodzie z zasadami islamu, nie będzie w samolotach serwowany alkohol. Wszystkie komunikaty na pokładzie będą podawane także po arabsku. Wcześniej Qantas współpracował z British Airlines i wówczas międzylądowanie było w Singapurze.

Rzecznik Qantas powiedział, że decyzja o usunięciu wieprzowiny będzie miała minimalny wpływ na menu. „Katering Qantas często odzwierciedla wpływy kulturowe czy religijne miejsc, do których latamy”, powiedział. „Na przykład podczas lotów do Chin podajemy potrawy z woka, a do Singapuru wybór kluseczek”.

Linie lotniczeInne linie latające z Australii do Emiratów czy Malezji również nie mają w menu wieprzowiny. W Virgin Australia podczas lotów do Abu Dhabi serwuje się wyłącznie posiłki zgodne z islamskimi zasadami halal.

PJ na podst.: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2304476/Pigs-CANT-fly-Qantas-pork-alcohol-menu-European-routes-deal-Emirates.html

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze