Wieprzowina nie poleci australijskim samolotem

Linie lotnicze
| 41 komentarzy|
image_pdfimage_print

Australijskie linie lotnicze Qantas wycofały wieprzowinę ze swego menu podczas lotów do Europy. Stało się to po podjęciu współpracy z liniami Emirates ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ponieważ wieprzowina jest uważana w islamie za nieczystą, dań ją zawierających nie będzie można zjeść na pokładzie samolotów mających międzylądowanie w Dubaju. Poza tym, również w zgodzie z zasadami islamu, nie będzie w samolotach serwowany alkohol. Wszystkie komunikaty na pokładzie będą podawane także po arabsku. Wcześniej Qantas współpracował z British Airlines i wówczas międzylądowanie było w Singapurze.

Rzecznik Qantas powiedział, że decyzja o usunięciu wieprzowiny będzie miała minimalny wpływ na menu. „Katering Qantas często odzwierciedla wpływy kulturowe czy religijne miejsc, do których latamy”, powiedział. „Na przykład podczas lotów do Chin podajemy potrawy z woka, a do Singapuru wybór kluseczek”.

Linie lotniczeInne linie latające z Australii do Emiratów czy Malezji również nie mają w menu wieprzowiny. W Virgin Australia podczas lotów do Abu Dhabi serwuje się wyłącznie posiłki zgodne z islamskimi zasadami halal.

PJ na podst.: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2304476/Pigs-CANT-fly-Qantas-pork-alcohol-menu-European-routes-deal-Emirates.html

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook