Wielka draka w muzułmańskiej dzielnicy

Londyn – Tower Hamlets
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rada dzielnicy Londynu Tower Hamlets stała się obiektem śledztwa z powodu oskarżeń o powiązania z ekstremistami muzułmańskimi.

 Londyn – Tower Hamlets
Londyn – Tower Hamlets

To nie pierwsze tego typu śledztwo. Toczy się już postępowanie, które ma wyjaśnić kwestie defraudacji pieniędzy przez muzułmańskiego burmistrza Lutfura Rahmana. Miał on podwoić rekomendowane darowizny dla organizacji charytatywnych prowadzonych przez Bengalczyków i zdobywać przez to ich przychylność.

Zgodnie z dokumentem, jaki przekazano “The Sunday Telegraph”, w trzech domach kultury, należących do miasta, odbywały się spotkania radykalnych grup. Należy do nich al-Muhajiroun, nielegalna organizacja terrorystyczna islamistów, założona przez Omara Bakriego Mohammeda oraz Anjema Choudary’ego. Z domu kultury korzystała i „może nadal korzystać” islamska grupa ekstremistyczna Hizb ut-Tahrir, jak donosi raport przygotowany dla Davida Camerona w 2013 roku.

Innym powodem do niepokoju są dwa miliony funtów, jakie rada przeznaczyła na finansowanie East London Mosque (Meczet Wschodniego Londynu). Prowadzono stamtąd rozmowy telefoniczne z przywódcą Al-Kaidy, Anwarem al-Awlakim.

Kierownika finansowego rady Alibora Choudhury’ego podejrzewa się o powiązania z Islamic Forum of Europe, które chce wprowadzić w Europie państwo podległe prawu szariatu.
Burmistrz nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów – jego zdaniem są one motywowane rasizmem i islamofobią.

Rahman
Rahman

Rzecznik DCLG (Department for Communities and Local Government) wspomniał o tym, że wielu ministrów niepokoi polityka rady Tower Hamlets. Zgodnie z nowymi uprawnieniami, ministrowie mogą interweniować, jeśli rada niewłaściwie wydaje pieniądze podatników. “W związku z tym, że raport wyciekł drogami nieoficjalnymi, departament nie będzie komentował oskarżeń o ekstremizm” – dodał rzecznik.

Rzecznik rady gminy odpowiedział: „Tower Hamlets ma silną tradycję współpracy partnerskiej z wieloma różnymi agencjami w przeciwdziałaniu ekstremizmowi. (…) Nasze podejście do różnorodności, równości i spójności społecznej zostało zauważone przez naszych kolegów. Odzwierciedla to ocena „Znakomita” od Local Government Association” (Stowarzyszenia Władz Lokalnych)

Veronica Franco, na podstawie: www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook