Wielka Brytania: zagrożenie terroryzmem osłabło

Thames House w Londynie, siedziba MI5 (Foto: Wikimedia Commons; Cnbrb
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjska agencja wywiadowcza MI5 obniżyła poziom zagrożenia terrorystycznego kraju z „poważnego” do „znacznego”, podaje portal Voice of America.

Joint Terrorism Analysis Center MI5 uważa ryzyko ataku terrorystycznego za prawdopodobne, gdy poziom zagrożenia jest „znaczny” i bardzo prawdopodobne, gdy jest „poważny”. Ocena uwzględnia zagrożenia terrorystyczne ze strony prawicowych i lewicowych frakcji politycznych, Irlandii Północnej oraz grup islamistycznych.

Najwyższa ocena to „krytyczna”, w przypadku której istnieje duże prawdopodobieństwo ataku w najbliższej przyszłości. MI5 podniósł poziom zagrożenia do „krytycznego” czterokrotnie od czasu ustalenia skali ocen po raz pierwszy w 2006 roku. Dwa z tych przypadków miały miejsce w 2017 r., kiedy islamscy ekstremiści przeprowadzili cztery poważne ataki, w których zginęło łącznie 36 osób.

Ocena zagrożenia została podniesiona z „znacznego” do „poważnego” w sierpniu 2014 r. ze względu na powstanie i rozwój Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku.

Chociaż poziom zagrożenia terroryzmem w Wielkiej Brytanii spadł, Irlandia Północna pozostaje na „poważnym” od 2010 r., kiedy zagrożenia terrorystyczne z Irlandii Północnej zaczęły być rejestrowane osobno.

JotPe, na podst. https://www.voanews.com

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook