Wiadomość

Wielka Brytania: Wypuścić część terrorystów z więzień nim zradykalizują się bardziej

Brytyjscy parlamentarzyści uważają, że niektórzy skazani z powodu terroryzmu powinni zostać wypuszczeni z więzień, bo za kratkami zradykalizują się bardziej.

Komisja Izby Gmin nadzorująca ministerstwo sprawiedliwości wezwała w ubiegłym tygodniu do zamiany niektórym terrorystom wyroku więzienia na inne kary ograniczające wolność, ponieważ ich zdaniem przeciwdziałanie radykalizacji nie działa w więzieniach. Uważają oni, że terroryści „niższego szczebla” lepiej zrehabilitują się społecznie poza więzieniem. Komisja przedstawiła propozycję wytycznych dla sędziów, którzy zajmują się osobami skazanymi za terroryzm.

Do tej pory rozważano izolację co bardziej radykalnych terrorystów, podobny ruch wykonała Francja. Tymczasem międzypartyjna komisja uważa, że sprawa radykalizacji w więzieniach jest tak paląca, że trzeba część terrorystów wypuścić z więzień, żeby ich radykalizacja nie postępowała. Zwłaszcza ma dotyczyć to młodszych wiekiem terrorystów, ponieważ rada ds. zwolnień warunkowych uważa, że większe kary dla nich zwiększają prawdopodobieństwo popełnienia aktu terrorystycznego po wyjściu z więzienia. (j)

źródło: Evening Standard

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wójcik

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

UE na dywanie u sułtana Erdogana

UE-Turcja: gospodarka ponad prawami człowieka

Kolejne problemy z „nacjonalistycznym i reakcyjnym” DITIB