Wielka Brytania: Wypuścić część terrorystów z więzień nim zradykalizują się bardziej

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjscy parlamentarzyści uważają, że niektórzy skazani z powodu terroryzmu powinni zostać wypuszczeni z więzień, bo za kratkami zradykalizują się bardziej.

Komisja Izby Gmin nadzorująca ministerstwo sprawiedliwości wezwała w ubiegłym tygodniu do zamiany niektórym terrorystom wyroku więzienia na inne kary ograniczające wolność, ponieważ ich zdaniem przeciwdziałanie radykalizacji nie działa w więzieniach. Uważają oni, że terroryści „niższego szczebla” lepiej zrehabilitują się społecznie poza więzieniem. Komisja przedstawiła propozycję wytycznych dla sędziów, którzy zajmują się osobami skazanymi za terroryzm.

Do tej pory rozważano izolację co bardziej radykalnych terrorystów, podobny ruch wykonała Francja. Tymczasem międzypartyjna komisja uważa, że sprawa radykalizacji w więzieniach jest tak paląca, że trzeba część terrorystów wypuścić z więzień, żeby ich radykalizacja nie postępowała. Zwłaszcza ma dotyczyć to młodszych wiekiem terrorystów, ponieważ rada ds. zwolnień warunkowych uważa, że większe kary dla nich zwiększają prawdopodobieństwo popełnienia aktu terrorystycznego po wyjściu z więzienia. (j)

źródło: Evening Standard

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook