Wielka Brytania walczy z FGM

No-FGM
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Nowy poradnik na temat brytyjskiego prawa w kwestii obrzezania kobiet będzie dostępny dla dziewcząt zagrożonych tą praktyką.

Poinformowała o tym minister ds. równości Lynne Featherstone.

No-FGM

Ulotka „Deklaracja przeciwko obrzezaniu kobiet (FGM) dla rodzin i dziewcząt” jest zaprojektowana tak, żeby zmieściła się na okładce paszportu i jako formalny dokument przypominała rodzinom i przyjaciołom dziewcząt, że FGM jest w brytyjskim prawie nielegalne. Będzie także wymieniała kary, na jakie narażeni są łamiący to prawo. Maksymalna kara to 14 lat więzienia.

Inne planowane w tej kwestii działania to współpraca społeczności z policją, stworzenie krótkiego filmu na temat FGM, dystrybucja ulotek w różnych językach oraz stworzenie wskazówek dla pracowników jak identyfikować kobiety i dziewczęta zagrożone FGM.

„FGM jest odrażającym przestępstwem i oczywiste jest, że ci, którzy je popełniają powinni poczuć pełną siłę prawa,” powiedziała Featherstone.

JW na podst. Public Service

http://www.publicservice.co.uk/news_story.asp?id=20335

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze