Wielka Brytania poprawia strategię bezpieczeństwa

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjski minister spraw wewnętrznych Sajid Javid zapowiedział wprowadzenie poprawionej strategii antyterrorystycznej, aby poradzić sobie z rosnącym zagrożeniem ze strony islamskich radykałów.

Poziom zagrożenia jest w tej chwili uznany za poważny, co oznacza, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo zamachu. Według ministra w ciągu najbliższych dwóch lat to zagrożenie się utrzyma albo jeszcze zwiększy. Od marca 2017 udaremniono dwanaście planowanych zamachów islamskich terrorystów oraz cztery przygotowywane przez skrajną prawicę.

W nowej strategii przewidywane jest szersze udostępnianie informacji gromadzonych przez służby antyterrorystyczne innym agendom państwowym, m.in. władzom lokalnym, żeby mogły lepiej nadzorować mieszkających na ich terenie ekstremistów. Więcej i szybciej ma przepływać informacji z sektora prywatnego, dotyczących na przykład zakupu podejrzanych materiałów. Zatrudnionych ma być 1900 nowych funkcjonariuszy służb, a do analizy danych wykorzystywane będą narzędzia sztucznej inteligencji.

W tej chwili służby prowadzą w Wielkiej Brytanii 500 operacji przeciwko potencjalnym terrorystom, obejmujących około trzy tysiące osób. Prócz tego około 20 tysięcy znajduje się na liście osób, przeciwko którym toczyło się kiedyś dochodzenie, a które mogą mieć związki z terroryzmem. (g)

Na podstawie Reuters i Daily Mail

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook