Wielka Brytania: ostrzejszy kurs wobec przypływających migrantów

Helikopter brytyjskiej Coast Guard (Wikimedia)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjski Home Office rozważa wprowadzenie nowych przepisów, aby móc zawracać migrantów dopływających do wybrzeża, ponieważ liczba przepraw przez Kanał La Manche stale rośnie.

W tym roku przypłynęło już 1730 osób*, w porównaniu do 1890 przez cały rok 2019.

Priti Patel, szefowa resortu spraw wewnętrznych, która zapowiadała w zeszłym roku, że przeprawy będą „rzadkim zjawiskiem”, chciałaby zmiany procesów azylowych, a także ustanowienia nowych regulacji, które pozwolą straży przybrzeżnej zawracać łodzie z migrantami. Obecnie patrole mogą interweniować tylko w przypadku, gdy jakaś jednostka jest w niebezpieczeństwie.

Ewentualne zmiany legislacyjne muszą się zmierzyć z poważnymi wyzwaniami, ponieważ przemytnicy ludzi i migranci opracowali taktykę, która ma im gwarantować, że ci drudzy zostaną przywiezieni do Wielkiej Brytanii, a nie z powrotem do Francji. Kiedy francuskie jednostki patrolowe zbliżają się do pontonów, migranci grożą wyskoczeniem za burtę lub wyrzuceniem dzieci do wody. Francuzi nie mają innego wyjścia, jak wycofać się i tylko obserwować łodzie, dopóki nie znajdą się w pobliżu brytyjskiego patrolu granicznego.

Priti Patel chce również ukrócenia praktyk osób ubiegających się o azyl, których wnioski zostały odrzucone, ale które następnie przedstawiają kolejne wnioski, żeby udaremnienić usunięcie z Wielkiej Brytanii. Wnioskodawcy musieliby przedstawić od razu wszystkie powody, dla których ubiegają się o azyl, zamiast, jak obecnie, móc składać kolejne wnioski z nowymi uzasadnieniami po odrzuceniu poprzednich.

Jak pisze „The Times”, wszelkim zmianom zasad azylowych będą zapewne silnie się przeciwstawiać organizacje pomocy uchodźcom i prawnicy reprezentujący imigrantów. Stephen Hale, dyrektor organizacji Refugee Action, powiedział: „Ludzie uciekający przed wojną i prześladowaniami stają w obliczu strasznie złożonego procesu, gdy ubiegają się o azyl w Wielkiej Brytanii. Ten system musi pomagać ludziom w dostępie do sprawiedliwości, a nie utrudniać im to”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Według „Timesa” ostatni sondaż Deltapoll (próba 1556 ankietowanych) pokazał, że ponad 75 procent społeczeństwa chce, aby interesy brytyjskich pracowników były ważniejsze dla władz, niż ułatwianie firmom rekrutacji pracowników z zagranicy. Tymczasem po Brexicie ma zostać zniesiona zasada, że ​​pracodawcy muszą najpierw ogłosić, że mają miejsca pracy i dowieść, że w kraju nie ma na nie wykwalifikowanych kandydatów, i dopiero wtedy mogą proponować zatrudnienie imigrantów.

JotPe, na podst. thetimes.co.uk

* Dane z „The Times”. „The Guardian”, w cytowanym przez nas artykule, podał liczbę 1040 osób.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook