Wielka Brytania ostrzej przeciwko terrorystom

Mohammed Ahmed Mohamed wymknął się policji przebrany w burkę
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Theresa May zamierza odbierać  obywatelstwo osobom podejrzanym o terroryzm.

May dąży do obejścia międzynarodowych przepisów, zgodnie z którymi żadna osoba nie może pozostać bez obywatelstwa. Musi się również zmierzyć z presją związaną z ucieczką dwóch mężczyzn aresztowanych pod zarzutem terroryzmu. Jeden z nich – Mohammed Ahmed Mohamed.- był widziany, jak opuszczał jeden z londyńskich meczetów ubrany w burkę.

Mohammed Ahmed Mohamed wymknął się policji przebrany w burkę
Mohammed Ahmed Mohamed wymknął się policji przebrany w burkę

May chce znacząco zmienić obowiązujące przepisy. Dąży do wprowadzenia możliwości wydalenia podejrzanego z kraju i odebrania mu obywatelstwa. Do tej pory udało jej się odebrać brytyjski paszport 16 podejrzanym, którzy mieli podwójne obywatelstwo. Zgodnie z obecnym prawodawstwem minister może podjąć takie kroki, jeśli podejrzany stwarza zagrożenie dla kraju i zostaje uznany za „wroga wewnętrznego”. Co najmniej pięć z tych osób urodziło się w Wielkiej Brytanii, jeden mężczyzna mieszkał na Wyspach od 50 lat.

David Hanson z Partii Pracy uważa, że May powinna raczej skupić się na zapobieganiu ucieczkom więźniów z aresztu, a nie na forsowaniu zmian, które spotkają się z silnym sprzeciwem, będą kwestionowane pod kątem prawnym, a jeśli zostaną wdrożone, zajmie to lata. Labourzystowski poseł oskarża Ministerstwo Spraw Wewętrznych o próbę odwrócenia uwagi od nieskutecznej polityki walki z terroryzmem.

Źródła podają również, że ministerstwo chce zakazać podejrzanym o terroryzm wizyt w meczetach, gdzie przekazywane są ekstremistyczne poglądy oraz przenieść ich do aresztów  z dala od miejsca zamieszkania, żeby odseparować ich od wspólników.

GB, na podst.: www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook