Więcej dżihadystów z Göteborga niż z USA

Göteborg, meczet
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Według ekspertów szwedzkich służb bezpieczeństwa i wywiadu wojskowego, Göteborg to wylęgarnia terrorystów Państwa Islamskiego.

Göteborg, jest głównym ośrodkiem dżihadyzmu w Szwecji, twierdzi ekspert od terroryzmu Magnus Ranstorp. W wywiadzie z gazetą „Svenska Dagbladet” zeszłej jesieni Ranstorp ocenił, że spośród 150 „szwedzkich” bojowników IS około 50 pochodziło z rejonu Göteborga. Nic dziwnego, że tzw. „dzielnice wykluczenia” jak Hammarkullen, Biskopsgården i Angered wymienione w opublikowanym w zeszłym roku raporcie policji na temat stref, w których gangi przejęły kontrolę, zajmują najwyższą pozycję na liście głównych ośrodków rekrutacji terrorystów.

Wszystko wskazuje na to, że proces rekrutacji przybiera na sile. Gazeta „Aftonbladet” opublikowała niedawno wywiad z fanatykiem ISIS imieniem „Abraham”, który wrócił do domu. Brał on udział w masakrach w Syrii, a potem zaczął publikować w internecie rekrutacyjne filmy wideo skierowane do szwedzkich dżihadystów. W wywiadzie, od czytania którego zimne ciarki przechodzą po plecach, mężczyzna ocenia aktualną liczbę bojówkarzy pochodzących z Göteborga na 150.

Göteborg to stosunkowo niewielkie miasto liczące pół miliona mieszkańców. Dla porównania Pentagon ocenia, że około 100 Amerykanów wzięło udział w walkach po stronie ISIS w ciągu ostatnich trzech lat. Obecnie zaledwie garstka Amerykanów walczy pod czarną flagą dżihadu.

Większość dżihadystów ISIS nie ginie w walce. Biorą udział w przyspieszonym kursie sztuki zabijania, obchodzenia się z materiałami wybuchowymi i bezkarnego gwałcenia, i napawają się fanatyczną nienawiścią i całkowitą pogardą dla demokracji, wolności i wszystkiego, na czym zbudowane zostały zachodnie społeczeństwa. Te wszystkie umiejętności i postawy zabierają ze sobą do domu.

Po powrocie władze szwedzkie ich nie karzą, nie zabierają obywatelstwa ani nie deportują. Zamiast tego oferują im terapię i „szybką ścieżkę” do zdobycia pracy, z pominięciem etnicznych Szwedów oraz imigrantów przestrzegających prawa. Niedawno wyszło na jaw, że miasto Örebro prowadzi taką politykę od 2013 roku i jak dotychczas załatwiło pracę tuzinowi terrorystów, którzy wrócili do Szwecji.

Rol na podst. http://swedenreport.org/2015/02/04/more-isis-fighters-from-one-swedish-town-than-entire-usa/

Göteborg, meczet
Göteborg, meczet (http://commons.wikimedia.org/)

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze