Warszawa: Izraelczycy brutalnie pobici przez Arabów

Studenci izraelscy pobici w Warszawie (zdj. FB 0404)
Studenci izraelscy pobici w Warszawie (zdj. FB 0404)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Studenci z Izraela zostali brutalnie pobici w Warszawie, w sobotę o świcie, przez młodzież pochodzenia arabskiego, podaje „Rzeczpospolita”.

Dwóch obywateli Izraela wymagało opieki lekarskiej. Do zajścia doszło pod warszawskim klubem, który opuszczało kilku izraelskich studentów. Według relacji, zaatakowali ich napastnicy posługujący się językiem arabskim. Jak twierdzą zaatakowani, bandyci użyli kastetu, po uderzeniu którym jeden z Żydów padł nieprzytomny. „Jerusalem Post” podaje, że sprawcy tej napaści to Katarczycy.

Sprawę bada policja, która nie podała jeszcze oficjalnych przyczyn. Z relacji jednak wynika, że możemy mieć do czynienia z napaścią na tle antysemickim. Napastnicy mieli zapytać członków  grupy czy pochodzą z Izraela, co wywołało atak fizyczny i okrzyki „pi…ny Izrael”.

W sprawę zaangażowały się izraelski konsulat oraz polskie MSZ. Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski zdecydowanie potępił tą napaść.

Ataki imigrantów z krajów muzułmańskich na Izraelczyków i Żydów w Polsce są rzadkością. Nie jest tak w sąsiednich krajach europejskich, gdzie według najnowszych badań to muzułmanie są odpowiedzialni za większość ataków na Żydów. W Berlinie niedawno wyszło na jaw, że sporo takich napaści błędnie przypisywano skrajnej prawicy.

Tylko skuteczne i zdecydowane działanie organów państwa i uczenie się z błędów popełnionych przez Zachód ochroni żydowską społeczność w Polsce przed tego typu atakami.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Aktualizacja: Wbrew ustaleniom mediów polskich i izraelskich policja podała dzisiaj (11.09), że zatrzymano osoby pochodzenia ormiańskiego z Holandii oraz osobę pochodzenia palestyńskiego. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/warszawa-zatrzymano-podejrzanych-o-pobicie-izraelskich-studentow/y91x339

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook