Walka o muzułmańskie getto

ishc3b8j-ghetto
| 19 komentarzy|
image_pdfimage_print

W muzułmańskich dzielnicach co raz częściej dochodzi do obrzucania policyjnych wozów kamieniami. Duńscy muzułmanie i anarchiści namawiają do atakowania mundurowych. Wykorzystują do tego portale społecznościowe.

ishc3b8j-ghettoFacebookowa grupa Ishøj Ghetto ma już 700 zwolenników. Na swojej stronie zamieszczają zdjęcia zniszczonych policyjnych samochodów i opatrują je komentarzami w stylu:

„Bracia, zniszczcie wszystkie policyjne radiowozy, które zbliżą się do Ishøj. To jest nasze miasto”.

„Pie…ć policję i rząd (…). W Ishøj ludzie mają broń i sami patrolują ulice. Nie potrzebujemy policji”.

„W naszej prawej dłoni jest granat, a w lewej AK47. Walczymy o nasze miasto i nie boimy się zginąć. Będziemy bronić naszego miasta do śmierci”.

„Żołnierz Allaha, Allah Akbar!!! Muzułmanie jednoczcie się i bądźcie silni”. (Komentarz z początku maja)

„Pie…ć media. Trzymajcie się z dala od Ishøj. Chcecie jedynie zarobić pieniądze albo zpie…ć ludziom życie. Mówimy to po raz ostatni: Trzymajcie się z dala od Ishøj. Pogonimy Was stąd kamieniami”.

Są też płonąca flaga Izraela i niewybredne groźby pod adresem gwiazdy pop Mediny. Piosenkarka podczas ostatniego koncertu w Kopenhadze została obrzucona jakami przez muzułmanów. Gwiazda pop naraziła się wyznawcom Allaha, ponieważ  jej pseudonim kojarzy im się z… Medyną.

Powstała także grupa „anty-Ishøj Getto”. Jej członkom zaczęto grozić, zaś wszystkie krytyczne komentarze pod adresem muzułmanów i anarchistów zostały skasowane.

Szef kopenhaskiego pogotowia dla dzielnicy Greve, Henrik Hillestrøm, szacuje, że około trzydziestu osiedli mieszkaniowych  w Danii ma dokładnie ten sam problem z wandalizmem. Młodzi ludzie podkładają ogień na ulicach, aby zwabić straż pożarną, a potem obrzucać ją kamieniami.

Inspektor policji, Ib Meng twierdzi, że policja stara się ustalić, kto kryje się za tą grupą. Jej założyciele zdążyli usunąć swoje konta. Podjudzanie, namawianie do podpalenia i aktów wandalizmu jest przestępstwem, jednakże Ib Meng jest zdania, że sytuacji w Ishøj nie należy podsycać. Ib Meng zapewnia także, że nie ma żadnych informacji dotyczących gróźb względem pojazdów uprzywilejowanych.

Mimo oficjalnych deklaracji kopenhaska policja zdecydowała o zwiększeniu bezpieczeństwa dla karetek, wozów strażackich oraz własnych patroli wjeżdżających do zachodniej dzielnicy Kopenhagi Ishøj.   Wozy policyjne będą towarzyszyć wszystkim pojazdom uprzywilejowanym wzywanym do poszczególnych osiedli, zwłaszcza do centrum Ishøj.

Problem sięga daleko poza granice tej jednej dzielnicy. W ostatnią środę na terenie innego dystryktu Kopenhagii, Nørrebro, po raz kolejny zaatakowano policjantów kamieniami.  Podobne wieści dochodzą z wyspy Funen. Kiedy agenci policyjni starali się zatrzymać auto z dwoma poszukiwanymi przestępcami, na radiowóz posypały się kamienie i butelki. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, jednak nie dysponuje dowodami, że to oni rzucali kamienie. W tej sytuacji postawiono im jedynie zarzut naruszenia mienia publicznego.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook