Wakacje z FGM

Narzedzia służące do FGM
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Tysiące brytyjskich uczennic w wieku od ośmiu lat będzie musiało tego lata wyjechać za granicę. Tam ich genitalia zostaną okaleczone, a potem zaszyte, co będzie gwarantować zachowanie przez nie „czystości”.

Narzedzia służące do FGM

Dane The International Centre for Reproductive Health wykorzystywane w kampanii prowadzonej przez Metropolitan Police i Ministerstwo Spraw Zagranicznych wskazują, że ponad 22 000 dziewcząt z rodzin imigranckich poniżej 15 roku życia objętych jest ryzykiem wyjazdów za granicę inicjowanych przez ich rodziny w celu dokonania „wycięcia” genitaliów.

Działacze twierdzą, że do kontynuowania tego procederu przyczynia się również brak świadomości nauczycieli i sąsiadów ofiar.

Zewnętrzne organy dziewcząt mogą zostać wycięte i zaszyte, by zachować ich dziewictwo. Pozostawia się jedynie otwór wielkości główki zapałki, co oznacza, iż oddanie moczu może zająć nawet 20 minut.

Okaleczanie kobiecych genitaliów (ang. FGM) jest najbardziej powszechne w muzułmańskich regionach świata, od Afryki Północnej do Dalekiego Wschodu, mimo że uczeni w Koranie uznali ten akt za niezgodny z doktryną islamu. W Wielkiej Brytanii za okaleczanie kobiet w ten sposób lub pomaganie w tym grozi kara 14 lat pozbawienia wolności.

Sierżant Vicky Washington z wydziału śledczego Metropolitan Police powiedziała: „Nie ma żadnych kulturowych bądź religijnych powodów uzasadniających praktykę okaleczania kobiecych genitaliów – to przemoc wobec dziecka”.(rol)
Jessica Elgot

Tłumaczenie: mp
Źródło: http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/uk-girls-at-risk-of-mutilation-abroad-2306288.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze