Wakacje z FGM

| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Tysiące brytyjskich uczennic w wieku od ośmiu lat będzie musiało tego lata wyjechać za granicę. Tam ich genitalia zostaną okaleczone, a potem zaszyte, co będzie gwarantować zachowanie przez nie „czystości”.

Narzedzia służące do FGM

Dane The International Centre for Reproductive Health wykorzystywane w kampanii prowadzonej przez Metropolitan Police i Ministerstwo Spraw Zagranicznych wskazują, że ponad 22 000 dziewcząt z rodzin imigranckich poniżej 15 roku życia objętych jest ryzykiem wyjazdów za granicę inicjowanych przez ich rodziny w celu dokonania „wycięcia” genitaliów.

Działacze twierdzą, że do kontynuowania tego procederu przyczynia się również brak świadomości nauczycieli i sąsiadów ofiar.

Zewnętrzne organy dziewcząt mogą zostać wycięte i zaszyte, by zachować ich dziewictwo. Pozostawia się jedynie otwór wielkości główki zapałki, co oznacza, iż oddanie moczu może zająć nawet 20 minut.

Okaleczanie kobiecych genitaliów (ang. FGM) jest najbardziej powszechne w muzułmańskich regionach świata, od Afryki Północnej do Dalekiego Wschodu, mimo że uczeni w Koranie uznali ten akt za niezgodny z doktryną islamu. W Wielkiej Brytanii za okaleczanie kobiet w ten sposób lub pomaganie w tym grozi kara 14 lat pozbawienia wolności.

Sierżant Vicky Washington z wydziału śledczego Metropolitan Police powiedziała: „Nie ma żadnych kulturowych bądź religijnych powodów uzasadniających praktykę okaleczania kobiecych genitaliów – to przemoc wobec dziecka”.(rol)
Jessica Elgot

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Tłumaczenie: mp
Źródło: http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/uk-girls-at-risk-of-mutilation-abroad-2306288.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook