W obronie Nahli Mahmoud

Nahla Mahmoud
Nahla Mahmoud
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Po wywiadzie znanej świeckiej działaczki na brytyjskim Channel 4 (który produkuje między innymi ateistyczne filmy Dawkinsa), o prawie szariatu, islamiści starają się zastraszyć Nahlę Mahmoud.

Nahla Mahmoud

Ich nienawiść jest silniejsza również z tego powodu, że Nahla Mahmoud jest także rzecznikiem  Rady Byłych Muzułmanów w Wielkiej Brytanii (CEMB). Fanatyczni muzułmanie grożą jej śmiercią, nazywając ją „kafira” i „murtada”, obrażającą islam i przynoszącą „fitna” (rozłam). Groźby zostały zgłoszone na policję, która poinformowała, że nic nie można zrobić w sprawie poważnych gróźb padających ze strony Salaha al Bandara, który do niedawna był radnym z ramienia partii liberalnej. Zamiast udzielić pomocy i wsparcia osobie poważnie zagrożonej, policja wezwała nawet Nahlę, żeby nie drażniła już bardziej Salaha.

Nahla pisze: “Jestem bardzo zaniepokojona groźbami ze strony Salaha Al Bandara. Nie tylko zagraża mojemu życiu, zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa na terenie w Wielkiej Brytanii, ale również organizuje w Sudanie działania skierowane przeciw mnie i mojej rodzinie, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne. W efekcie tych działań mojej matce grożono, mój młodszy brat został zaatakowany w Sudanie, a ja muszę znosić pogróżki i prześladowania ze strony Al Bandara i jego popleczników.”

Al Bandar podaje się za “liberalnego muzułmanina, zwolennika demokracji”, który udziela się politycznie. Do niedawna pełnił funkcję radnego z ramienia partii Liberalnych Demokratów w Cambridgeshire. Jest dyrektorem fundacji Sudan Civic Foundation w UK. Próbuje uciszyć Nahlę groźbami. Oto kilka przykładów:

22 stycznia Al Bandar opublikował na jednej z najbardziej poczytnych sudańskich stron Sudanese Online Website artykuł w języku arabskim pt. „Sudanka ogłasza, że jest niewierna na antenie brytyjskiej telewizji”. W artykule deklaruje, iż nie wybaczy nikomu, kto rozpoczyna wojnę z islamem i przekonaniami muzułmanów. „Pamiętaj o tym rozłamie (fitna) i o tym, kto za nim stoi.  Nigdy nie będę mieć dla niej żadnej litości. Nie będę też tolerować nikogo, kto mówi o wolności słowa czy wolności poglądów czy innych podobnych frazesach.” 10 lutego  napisał: „Zabraniam wszelkich prób zmiany skandalu jaki wywołała Nahla w sprawę godną wsparcia. To wszystko jeszcze się na nich odbije. Ostrzegam! Ostrzegam! Żadych wymówek ze strony tych, którzy już otrzymali ostrzeżenie (…)”.

W postach określa Nahlę mianem niewiernej (kafira) oraz apostatki (murtadda). Doprowadziło to do sytuacji, w której organy rządowe Sudanu, takie jak Generalna Administracja Sudańskich Sił Zbrojnych, telewizja Blue Nile Channel oraz oficjalna rządowa gazeta „Elentibaha” mówią o Nahli jako o „niewiernej kobiecie mieszkającej w Wielkiej Brytanii, która obraża islam i promuje nagość”.

Setki osób i organizacji podpisały już otwarte pismo wzywające władze do podjęcia działań. Ty (i / lub twoja organizacja) możesz przeczytać więcej na temat konkretnych zagrożeń i podpisać list otwarty tutaj. http://ex-muslim.org.uk/2013/08/protect-nahla-mahmoud/

Na podst.:  http://ex-muslim.org.uk/2013/08/protect-nahla-mahmoud/#comment-8104

http://www.psr.org.pl/publicystyka/item/603-bron-nahli-mahmoud

 Wypowiedź Nahli w Channel4  : http://www.4thought.tv/themes/what-does-sharia-law-have-to-offer-britain/nahla-mahmoud?autoplay=true

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook