W Norwegii rośnie zagrożenie terroryzmem

Norwegia
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Na niedawnym tajnym posiedzeniu Stortingu, norweskiego parlamentu, czołowi politycy zostali poinformowani o wymienionych z nazwiska terrorystach islamskich w tym kraju,  pisze gazeta „Dagbladet”.   

Minister sprawiedliwości Grete Faremo i minister obrony Anne-Grete Strøm-Erichsen poinformowały na tajnym spotkaniu rozszerzonej komisji spraw zagranicznych i obrony o rosnącym zagrożeniu terrorystycznym w Norwegii. Wymienionych zostało wielu potencjalnych terrorystów islamskich.

Według policyjnych służb bezpieczeństwa (PST) i wojskowych służb wywiadowczych zagrożenie zamachami terrorystycznymi w Norwegii nigdy nie było tak duże jak teraz.

W spotkaniu komisji wzięli udział szefowie wspomnianych służb, a także przedstawiciel Narodowego Urzędu Bezpieczeństwa (NSM). Po raz pierwszy na takim spotkaniu ujawnione zostały dane osób podejrzanych o planowanie zamachów terrorystycznych.

Według „Dagbladet” w Norwegii jest ponad 4o osób uważanych za potencjalnych niebezpiecznych terrorystów. Wielu z nich jeździ do obszarów objętych konfliktami, m.in. Syrii, gdzie współdziała ze strukturami powiązanymi z al-Kaidą. Tylku kilku jest rodowitymi Norwegami, którzy nawrócili się na islam. Reszta to Afgańczycy, Pakistańczycy, Kurdowie iraccy, Somalijczycy, Tunezyjczycy i Algierczycy.

Niektórzy posiadają obywatelstwo norweskie, inni otrzymali prawo pobytu.

Rol na podst.: http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/Norske-politikere-advart-mot-navngitte-islamister-7024409.html

http://www.dagbladet.no/2012/10/22/nyheter/islamister/terror/hemmelig_mote/23976232/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook