W Malezji trwa walka o wizerunek islamu

Satyra na brytyjską kampanię informującą o islamie: "Wierzę w niepełnoletnie panny młode, tak jak Mahomet".
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Premier Malezji,  Mohd. Najib bin Tun Abdul Razak, wezwał 7 grudnia muzułmanów do wykorzystania mediów, by powiedzieć światu, że islam jest prawdziwą, piękną i atrakcyjną religią, a nie taką, której należałoby się obawiać.

Przekazać pozytywny i prawdziwy obraz islamu

Uruchamiając pierwszą islamską telewizję w kraju TV Al Hijrah premier Malezji oskarżył media o propagowanie islamofobii.

Satyra na brytyjską kampanię informującą o islamie: "Wierzę w niepełnoletnie panny młode, tak jak Mahomet".
Satyra na brytyjską kampanię informującą o islamie: "Wierzę w niepełnoletnie panny młode, tak jak Mahomet".

„Pojęcie islamofobii nigdy nie istaniało w islamskiej cywilizacji przedtem. W muzułmańskich krajach, wszystkie grupy mogą żyć swobodnie, w pokoju i harmonii. Właśnie tam, mogą cieszyć się prawdziwą sprawiedliwością” – powiedział. Wezwał muzułmanów do poprawy sytuacji przez oddanie „prawdziwego obrazu islamu jako świętej, pięknej i atrakcyjnej religii”.

Dzień później minister sprawiedliwości w jego rządzie, Siti Maryam Mahmod odrzucił wezwania do wprowadzenia zakazu dla małżeństw nieletnich. Mimo dużego sprzeciwu jaki wywołał ślub 14-letniej dziewczynki z 23-letnim mężczyzną, minister podtrzymał prawo do takich małżeństw.

Malezyjscy muzułmanie mają prawo zezwolić na ślub dzieci poniżej 16-tego roku życia, jeżeli uzyskają zgodę islamskiego sądu szariatu.

Również Nazri Aziz, minister do spraw prawnych w departamencie premiera, powiedział, że rząd nie planuje zmiany prawa zezwalającego na taką praktykę, ponieważ jest ona zgodna z islamem. „Jeżeli religia pozwala na to, my nie możemy stanowić praw z tym sprzecznych”- oświadczył na konferencji prasowej.

„Islam zezwala na małżeństwo, jeżeli dziewczynka ma za sobą pierwszą menstruację” – dodał.

Pozostaje pytanie, czy nowa TV Al Hijrah relacjonowała konferencję, by pokazać uroki tej „atrakcyjnej” religii?

JW. na podst. AFP i Bernama

p.ś.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze