W Malezji nie lubią Biblii

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze Malezji skonfiskowały w ostatnich miesiącach ponad 15 tysięcy egzemplarzy Biblii importowanej z Indonezji, ponieważ słowo Bóg zastąpiono w nich słowem Allah, a takie tłumaczenie jest zakazane w tym w większości muzułmańskim kraju.

Sekretarz generalny Rady Kościołów Malezji Hermen Shastri powiedział, że w połowie września władze skonfiskowały 10 tys. egzemplarzy Biblii, przesłanych z Dżakarty do Kuczing na północy Borneo, ponieważ zawierały one słowo Allah.

Kolejnych 5100 egzemplarzy Pisma Świętego, również importowanego z Indonezji, przejęto w marcu – poinformował anonimowo przedstawiciel Malezyjskiego Towarzystwa Biblijnego. Jednak przedstawiciel malezyjskiego MSW oświadczył, że nic nie wie o konfiskacie.

Władze Malezji zakazały nie-muzułmanom używania słowa Allah w swych tekstach religijnych, tłumacząc że jest ono przypisane do islamu i może urazić muzułmanów.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze