W Finlandii można krytykować ekspansję islamu

Nikab w Finlandii
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Komentarze Teuvo Hakkarainena, członka fińskiego parlamentu z partii Prawdziwi Finowie (Perussuomalaiset – przyp. tłum) na temat obcokrajowców, wygłoszone w wywiadzie dla gazety „Helsingin Sanomat”, nie są przestępstwem, według ustaleń policji helsińskiej.

Policja poinformowała biuro prokuratora generalnego, że nie przeprowadzi wstępnego dochodzenia w związku z wygłoszonymi uwagami. Eva Biaudet, rzecznik praw mniejszości zażądała przeprowadzenia dochodzenia mającego ustalić, czy Hakkarainen nie przekroczył dopuszczalnej granicy wolności wypowiedzi. Hakkarainen użył fińskiego słowa „neekeri”, które jest odbierane przez wielu czarnych obywateli jako obraźliwe. Powiedział, że w całych Helsinkach pojawią się minarety, a sen obywateli będzie zakłócany przez wezwania muzeinów do modłów, które następnie kpiąco naśladował.

Kobiety w nikabach w Finlandii

Policja ustaliła, że komentarze stanowiły krytykę obecnej polityki imigracyjnej oraz żądanie jej zmiany, ale nie osiągnęły poziomu „mowy nienawiści”.

Według oficera śledczego  Jouni’ego Niskanena z helsińskiej policji, „Policja uważa, że tego przypadku nie można zaklasyfikować jako przestępstwa, lub nawet jeśli jest to przestępstwo, to tak trywialne, że prokurator nie wniesie oskarżenia”. (rol)

Tłum. BL

http://yle.fi

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze