W co się bawią dzieci w Gazie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Strefie Gazy wprowadzono nową grę dla dzieci o nazwie “Dotrzeć do Jerozolimy”, stworzoną przez producenta medialnego, który pracuje dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Hamasu.

Gra ma na celu „wzmocnienie militarnej kultury dzieci i miłości do dżihadu”. Jest to wersja „Węży i drabin” i celem graczy jest dotarcie do Jerozolimy. „Drabiny”, które doprowadzają graczy bliżej do mety, są tunelami i produkowanymi przez Hamas rakietami, takimi jak R160, M75 i S55, podczas gdy „wężami”, które hamują posuwanie się do przodu, są czołgi i helikoptery Izraelskich Sił Obronnych (IDF). Plansza jest upstrzona ilustracjami bojówkarzy Hamasu, czekających w zasadzkach na wroga, atakujących i czołgających się tunelami, jak również zdjęciami miast w Izraelu, takich jak Tyberiada, Aszdod, Akko, Hajfa, Jaffa, Ramla i Safed, gdzie Palestyńczycy żyli przed założeniem Izraela i do których żądają powrotu.

Grę stworzył gazański producent medialny, Muhammad Ramadan Al-Amriti. Al-Amriti wyprodukował i reżyserował kilka filmów gloryfikujących Hamas i jego działalność militarną. Powiedział, że celem gry jest wpojenie dzieciom wartości patriotyzmu, odwagi i trzymania się zasad narodowych oraz wzmocnienie wartości powrotu u dzieci uchodźców palestyńskich.
2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Al-Amriti napisał na swojej stronie Facebooka: „Gra ‚Dotrzeć do Jerozolimy’ jest ważnym składnikiem w poprawnym wychowaniu [naszych dzieci] w niedalekiej przyszłości… Stworzyliśmy tę grę, żeby dzieci nie zapomniały swoich miast pochodzenia i w celu umocnienia [tych miast] w ich świadomości, a także w celu wzmocnienia kultury militarnej dzieci i miłości do dżihadu. Celem gry jest nauczenie dzieci nazw okupowanych palestyńskich wsi i miast, żeby [nasza] młodzież wiedziała, że powrót do ojczyzny będzie osiągnięty tylko przez opór i dżihad”.

Według Al-Amritiego innym celem tej gry jest pomoc w stworzeniu przyszłych przywódców i decydentów wychowanych na zasadach wiary islamskiej Powiedział on, że 10 tysięcy egzemplarzy gry już zostało wyprodukowane i wkrótce będą dostępne w sklepach.

Źródło: www.memri.org

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook