W burce od urodzenia?

W burce od urodzenia
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

W wywiadzie telewizyjnym wyemitowanym przez stację Al-Majd duchowny Abdullah Daoud z Arabii Saudyjskiej powiedział, że nawet niemowlaki powinny nosić burkę, dla zmniejszenia ryzyka molestowania seksualnego.

Wywiad rozprzestrzenił się w internecie, wywołując lawinę komentarzy. Wielu potępiło wypowiedź szejka, jako siejącą zamęt i psującą wizerunek całej religii. Według islamskiego prawa kobiety powinny zasłaniać twarz dopiero wtedy, gdy osiągną wiek dojrzewania. Jak podała telewizja Al Arabiya, szejk powołał się na przypadki molestowania seksualnego dzieci w Arabii Saudyjskiej, nie podając jednak źródeł medycznych ani źródeł związanych ze służbami bezpieczeństwa, z których zaczerpnął te informacje. Po upowszechnieniu nagrania w internecie liczni komentatorzy domagali się, by pociągnąć szejka do odpowiedzialności za wypowiedzi psujące według nich wizerunek islamu.

W burce od urodzeniaSzejk Mohammed al-Jzlana, były sędzia Saudyjskiej Komisji Zażaleń (Board of Grievances) stwierdził, że wypowiedzi szejka Daouda pokazują wiarę islamską w złym świetle. Wezwał także do ignorowania nieoficjalnych werdyktów religijnych, a zakrywanie dziewczynek burkami nazwał „niesprawiedliwością” wobec dzieci. (r)

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2273308/Sheikh-Abdullah-Daoud-Saudi-cleric-sparks-outrage-calling-baby-girls-wear-burka.html

Tłumaczenie: Sy

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze