W Atenach też stanie wielki meczet

Minaret
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Budowa pierwszego wielkiego meczetu w Atenach zostanie ukończona w ekspresowym tempie trzech miesięcy

Projekt zlecono firmie architektonicznej Tompazis, jedynej w Grecji specjalizującej się w tego rodzaju przedsięwzięciach i mającej doświadczenie w projektowaniu podobnych obiektów w krajach Bliskiego Wschodu.

Według dziennika Vima, projekt meczetu wymaga remontu istniejącego budynku państwowego (opuszczonej bazy marynarki wojennej) w przemysłowej dzielnicy Votanikos w pobliżu centrum Aten. Jego całkowita powierzchnia nie przekroczy 1000 metrów kwadratowych, nie będzie też miał minaretu. Meczet będzie mógł pomieścić 350 wiernych.Koszt projektu szacuje się na 16 milionów euro.

Rząd Grecji zobowiązał się zakończyć budowę wiosną 2012 roku. Komentatorzy twierdzą,że premier Papandreou stara się przyspieszyć zakończenie budowy w obawie przed powtórzeniem się i brutalizacją wywoływanych przez muzułmanów zamieszek, jeśli rząd nie spełni żądań wybudowania oficjalnej świątyni. Budowa jest finansowana przez Ministerstwo Edukacji i Religii i prowadzona zgodnie z odpowiednią ustawą z roku 2006. Aż do teraz Grecja była jedynym z 15 pierwszych państw Unii Europejskiej, którego stolica nie posiadała meczetu. Greccy muzułmanie modlili się w prowizorycznych meczetach w piwnicach, kawiarniach, garażach i nieczynnych hurtowniach. (rol)

Tłum. Brok
Źródło: http://greece.greekreporter.com/2011/11/04/central-athens-mosque-ready-by-spring-2012/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze