W Antwerpii ekstremiści prowadzą szariacki sąd

Szariat w Belgi
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Antwerpii został otwarty sąd, który zajmuje się rozwiązywaniem sporów małżeńskich i spraw spadkowych według prawa islamskiego.

Z serwisu informacyjnego Het Laatste Nieuws dowiadujemy się, że powstał on z inicjatywy radykalnej muzułmańskiej grupy Shariah4Belgium. Monica De Coninck, radna do spraw różnorodności (z socjaldemokratycznej partii SP.A)  uważa, że dobrze jest, gdy instancje religijne mediują w małych społecznościach, chociaż wolałaby, żeby nie było to robione przez fundamentalistów.

The Center for Islamic Services mieści się w dzielnicy Borgerhout. Według strony internetowej zajmuje się sprawami rozwodów i anulowania małżeństw, a także sporami małżeńskimi. Wszystko to w zgodzie z szariatem. Sąd może także wydać odpowiedni certyfikat, jeśli to niezbędne.

Szariat w Belgi

Radna De Coninck podkreśla, że nie jest to sąd, który może wydawać i egzekwować wyroki. Nie widzi w tym problemu, dopóki jest to tylko mediator i dodaje, że jej wydział zajmuje się monitorowaniem Shariah4Belgium. Prawicowa partia Vlaams Belang domaga się natychmiastowego zamknięcia szriackiego sądu. Jej przewodniczący Filip Dewinter mówi, że ten sąd jest kolejnym krokiem postępującej islamizacji Antwerpii. Uważa, że konstytucja daje sądom rządowym monopol na rozstrzyganie sporów. Nie można mieć systemu sądów szariackich obok oficjalnych rządowych organów, jeśli te pierwsze bazują na zasadach kłócących się z wartościami demokratycznego, konstytucyjnego państwa.(p)

Tłum. Sy
http://islamineurope.blogspot.com/2011/09/antwerp-shariah4belgium-opens-shariah.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook